Aydoğar’dan net ifade, “Artık ceketi koydum kazandım’ yok Aydoğar’dan net ifade, “Artık ceketi koydum kazandım’ yok

Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan askerlerden Sözleşmeli Piyade Er Müslüm Özdemir’in Kahramanmaraş’ta yaşayan depremzede ailesi için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı devreye girdi.

“Şehidimizin ailesinin konutu hazır”
Bakan Özhaseki, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Kahramanmaraşlı şehidimiz Müslüm Özdemir’in değerli ailesi, bin yılın afetinden sonra kendilerine tahsis edilen konteyneri kendi istekleriyle depo olarak kullanma kararı alarak çadırda ikamet etmeye başlamış. Şehidimizin ailesinin tercihleri doğrultusunda isterlerse rezerv alanda konutumuz hazır, oradan vereceğiz. İsterlerse Bakanlığımızın projesi kapsamında yaşadıkları mahallede yapımı başlayan konutlarımızı 1 ay gibi bir sürede bitirip oradan vereceğiz” dedi.

“Şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkmaya devam edeceğiz”
Tüm şehitlerin emanetlerine ve geride kalanlarına sahip çıkmaya devam edeceklerine vurgu yapan Bakan Özhaseki, “Rabbim tüm şehitlerimizi, cennetinde Peygamber Efendimize komşu eylesin. Kahraman askerlerimize bir kere daha Allah’tan rahmet, yaralı Mehmetçiklerimize acil şifalar diliyorum” ifadelerini paylaştı.

Kaynak: İHA