DEM Parti Diyarbakır Belediye Başkan adayı kim? DEM Parti Diyarbakır adayı Serra Bucak ve Doğan Hatun kimdir? DEM Parti Diyarbakır Belediye Başkan adayı kim? DEM Parti Diyarbakır adayı Serra Bucak ve Doğan Hatun kimdir?
Ak Parti'nin İstanbul Belediye Başkanı adayı kim? Sorusu, gündemde yer alan sorular arasında üst sıralarda bulunuyor. Yaklaşan yerel seçimler öncesi belediye başkan adaylarını yarın kamuoyuna tanıtacak olan Ak Parti, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı olarak açıklayacağı ismi duyurdu. Peki, AK Parti'nin İstanbul Belediye Başkanı adayı kim? AK Parti'nin İstanbul Belediye Başkanı adayı belli oldu mu, Murat Kurum mu oldu? Murat Kurum İBB adayı mı?
Murat Kurum Seçildi
Ak Parti, 2024 yerel seçimleri öncesi İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayını belirledi. Adaylık için öne çıkan isimler arasında yer alan eski Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, AK Parti tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak seçildi.
Aday Belirleme Süreci
Ak Parti, İstanbul'da 12 büyükşehir belediye başkan adayını yarın İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenecek törende açıklayacak. Bu açıklama öncesinde İBB Başkan adayının Murat Kurum olduğu belirtildi. Diğer 27 ilin belediye başkan adayları da aynı etkinlikte kamuoyuyla paylaşılacak.
Tebliğ ve Adaylık Süreci
Adaylık süreci içerisinde Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu'nun da ismi geçmiş, ancak Ak Parti'nin tercihi eski Bakan Murat Kurum'dan yana olmuştur. Murat Kurum'a adaylık tebliği yapılmış, böylelikle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak görev alması kararlaştırılmıştır.
Beklenti ve Gelecek Adımlar
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yarın gerçekleşecek törenle 28 büyükşehir belediye başkan adayını açıklayacak. Geri kalan 46 belediye başkan adayının duyurusu ise 15 Ocak'ta Ankara'da yapılacak bir etkinlikle gerçekleşecek. Ayrıca, ilçe belediye başkan adaylarının isimleri 15 Ocak sonrasında kamuoyuyla paylaşılacak.
AK PARTİ'NİN İSTANBUL BELEDİYE BAŞKANI ADAYI KİM?
Ak Parti, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı olarak eski Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'ı seçti. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu'nun da adı geçtiği görev için Ak Parti, İBB adaylığını Murat Kurum'a tebliğ etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 12'si büyükşehir olmak üzere Ak Parti'nin 28 belediye başkan adayını, yarın İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenecek törende açıklayacak. Adayı duyurulacak 28 il arasında İstanbul da bulunurken İBB adaylığı için kulislerde Murat Kurum ve Tevfik Göksu'nun ismi öne çıkmıştı.
Murat KurumMurat Kurum
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın açıklanacak 28 ilden geriye kalan 46 belediye başkan adayını ise 15 Ocak'ta Ankara'da duyuracak. AK Parti'nin ilçelerdeki belediye başkan adayları ise 15 Ocak'tan sonra belli olacak.
Editör: Editör Melek