AK PARTİ MUŞ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KİM OLDU 2024?

Son Depremler Bugün deprem mi oldu? 24 Şubat AFAD ve Kandilli deprem listesi  Deprem mi oldu? Son Depremler Bugün deprem mi oldu? 24 Şubat AFAD ve Kandilli deprem listesi Deprem mi oldu?

31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti Muş Belediye başkan adayı Feyat Asya olmuştur.

MUŞ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI FEYAT ASYA KİMDİR?

Feyat Asya, 1 Mayıs 1970 tarihinde Muş'ta doğdu. Orta ve lise öğrenimini Muş İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı. Lisans eğitimini İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nde aldı ve aynı zamanda ilahiyat önlisans programını tamamladı. Yüksek lisans derecesini Muş Alparslan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında elde etti. Feyat Asya, evli ve dört çocuk babasıdır.

Çalışma hayatına 1991 yılında Muş Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü'nde laborant olarak başlayan Asya, daha sonra 1995 yılında Muş İl Müftülüğü'nde memur olarak görev aldı. 2005 yılında Personel Şefi olarak atanmış ve 2007 yılından itibaren aynı kurumda Personel, İdari ve Mali İşler Şube Müdürü olarak görevine devam etmiştir.

2014-2019 yılları arasında Muş Belediye Başkanlığı görevini üstlenen Feyat Asya, 2019 yerel seçimlerinde ikinci kez Muş Belediye Başkanlığı'na seçilmiştir.

Editör: SEVİLAY YUMUŞAK