KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 15 Aralık Konya su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 15 Aralık Konya su kesintisi listesi!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'ndeki AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı'nda İstanbul başta olmak üzere 26 ilin adaylarını açıklıyor. AK Parti Konya Büyükşehir Belediye Başkan adayı kim oldu merak konusu oldu. Arama motorlarında Konya Belediye Başkan Adayının ismi sorgulatılıyor. Peki, AK Parti Konya Büyükşehir Belediye Başkan adayı kim oldu? SON DAKİKA! 2024 Konya Belediye Başkan adayları kimler? Detaylar haberimizde...
Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı'nda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 26 ilin belediye başkan adayı resmen açıklandı. Merakla beklenen Konya Büyükşehir Belediye Başkan adayı da belli oldu.
Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kim?
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarına göre, Konya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Uğur İbrahim Altay oldu. Uğur İbrahim Altay, AK Parti'nin Konya'da büyükşehir belediye başkanlığı için belirlediği güçlü isimlerden biri olarak tanıtıldı.
Aday Tanıtım Toplantısı Detayları
Toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul dahil 26 ilin belediye başkan adayını açıklarken, geri kalan 46 belediye başkan adayının duyurusunun ise 15 Ocak'ta Ankara'da yapılacağını belirtti. İlçe belediye başkan adayları ise 15 Ocak'tan sonra belli olacak.
2024 Konya Belediye Başkan Adayları
AK Parti'nin belirlediği adaylar arasında Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Uğur İbrahim Altay'ın yanı sıra, diğer belediye başkan adayları da 15 Ocak'ta açıklanacak.
Adayların Tanıtım Lansmanı
Tanıtım lansmanında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, adayların projeleri ve hedefleri hakkında detaylı bilgiler sunması bekleniyor. Adaylar, Konya ve diğer illerdeki seçmenlere hitap ederek, yerel yönetimlerde gerçekleştirecekleri çalışmaları anlatacak.
AK PARTİ ADAYLARINI AÇIKLADI MI?
Türkiye, 31 Mart 2024'te gerçekleşecek yerel seçimlere kilitlenirken, Ak Parti'de kritik gün geldi çattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde Ak Parti'nin İstanbul dahil 26 il için belirlediği adayları resmen duyuruyor.
46 BELEDİYE BAŞKAN ADAYI İSE 15 OCAK'TA ANKARA'DA BELLİ OLACAK
Tanıtım lansmanına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bizzat katılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan aralarında İstanbul'un da yer aldığı 12 büyükşehir ve 16 ilin belediye başkan adayını İstanbul'da açıklayacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, geri kalan 46 belediye başkan adayını ise 15 Ocak'ta Ankara'dan duyuracak. İlçe belediye başkan adayları ise 15 Ocak'tan sonra belli olacak.
Editör: Editör Melek