Gaga Bulut neden gözaltına alındı? Gaga Bulut kimdir, kaç yaşında, nereli? Gaga Bulut neden gözaltına alındı? Gaga Bulut kimdir, kaç yaşında, nereli?
Cumhurbaşkanlığı Atamaları Sonrası Yeni Vali
Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atamalar sonucunda Çanakkale Valiliği görevine Ömer Toraman getirildi. Vatandaşlar, internet aramalarında "Yeni Çanakkale Valisi Ömer Toraman nereli, kaç yaşında?" ve "Çanakkale Valisi kim oldu?" gibi sorulara yanıt aramaya başladı. İşte yeni Çanakkale Valisi Ömer Toraman hakkında merak edilenler...
Ömer Toraman Kimdir?
1967 yılında Erzurum'un Tortum ilçesinde doğan Ömer Toraman, ilk ve ortaöğrenimini Erzurum'da tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi'nden 1988 yılında mezun olan Toraman, memleketi Erzurum'da kaymakam adayı olarak mülki idare amirliği görevine başladı.
Kariyer Yolculuğu
Erken Dönem Görevler Ömer Toraman, kariyerine Kastamonu Küre Kaymakamlığı, Diyarbakır Eğil Kaymakamlığı, Çorum Kargı Kaymakamlığı, Ankara Nallıhan Kaymakamlığı ve Elazığ Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu.
Üst Düzey Görevler 2011 yılından itibaren Hukuk Müşavirliği, Kaçakçılık İstihbarat Harekat ve Bilgi Toplama Dairesi Başkanlığı (KİHBİ), Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı ve İller İdaresi Genel Müdür Vekilliği gibi üst düzey görevlerde bulundu. Daha sonra Tokat Valiliği ve Kütahya Valiliği görevlerinde de yer aldı.
Son Görevler Doç. Dr. Ömer Toraman, İçişleri Bakanlığı Genel Sekreterliği görevini yürütürken, 2 Ekim 2021 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Elazığ Valiliği görevine atandı.
Özel Hayatı
İyi derecede İngilizce bilen Ömer Toraman, evli ve üç çocuk babasıdır. Toraman, yeni görev yeri olan Çanakkale’de önemli projeler ve çalışmalarla şehre katkı sağlamayı hedefliyor.
Ömer Toraman'ın Çanakkale Valisi olarak atanması, şehirde yeni bir dönemin başlangıcı olarak görülüyor. Toraman’ın tecrübesi ve bilgi birikimi ile Çanakkale’nin gelişimine önemli katkılar yapması bekleniyor.
Editör: SEVİLAY YUMUŞAK