HAŞİMATO NEDİR? Haşimato hastalığı belirtileri neler? Tedavisi var mı? HAŞİMATO NEDİR? Haşimato hastalığı belirtileri neler? Tedavisi var mı?
Göktaş, muhalefetin "4,4 milyon vatandaşı sosyal yardımlara muhtaç ettiler" şeklindeki ifadelerine cevap vererek, bu iddiaların gerçek dışı ve algı oluşturma çabası olduğunu söyledi.
Açıklamasında evlilik kredisi çalışmalarının tamamlandığını belirten Bakan Göktaş, başvuruların kısa süre içinde başlayacağını ifade etti. Fonun ilk uygulamasının deprem bölgesinden başlatılacağını ve ilerleyen süreçte tüm gençleri kapsayacak şekilde Türkiye genelinde yaygınlaştırılacağını açıkladı.
Bakan Göktaş, yönetmeliğin tamamlanması ve Resmi Gazete'de yayınlanmasının ardından başvuruların başlayacağını belirtti.
Sosyal yardım alanların yüzde 82'sinin çalışamayacak durumda olduğunu vurgulayan Bakan Göktaş, afet ve acil durumların olumsuz etkilerini azaltmayı amaçlayan tek seferlik yardımların da bu rakama dahil olduğunu söyledi. Yardım taleplerinin 4 dakika içinde sistem üzerinden kendilerine ulaştığını belirten Göktaş, bu sürenin daha önce 30 günü bulduğunu ifade etti.
Aile Sosyal Destek Programı personelleri tarafından ihtiyaçların yerinde tespit edildiğini kaydeden Bakan Göktaş, sosyal yardım almak isteyenleri başvuru yapmaya çağırdı. Başvuru yapanların müracaatlarının 4 dakika içinde sonuçlandığını söyledi.
Başvuru Şartları:
  • Adresinin yurtdışında olmaması
  • Adres gizliliği kararının olmaması
  • 18 yaşından küçük olmaması
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması
  • Son 15 gün içerisinde hane içinden sosyal yardım başvurusu olmaması
2024 yılı sosyal yardım başvuruları Türkiye.gov.tr adresi üzerinden e-Devlet kapısı aracılığıyla yapılabilecek. Başvuru için ilgili adımların takip edilmesi gerekecek.
Editör: Editör Melek