Alanında uzman bir pilotla bu aktiviteyi deneyimlediğiniz zaman muazzam bir haz duyacağınızı da söylemeliyiz. Alanında uzman ve Ölüdeniz ’in en güzel manzaralarını yamaç paraşütü ile deneyimleyeceğiniz adres; Unıted Pılots firmasıdır.  Aktivite eşliğinde erkek ve kadın pilotlardan oluşan ekip, up gold, uppremıum uçuş modelleriyle oldukça avantajlı uçuşlar yapmanızı sağlamaktadır. Uçuş deneyimi olan kişiler tek başına veya çift kişilik şekilde uçuşunu yapabilir. Ancak güvenli bir uçuş olması açısından yamaç paraşütü deneyimlerinde uzman pilot tercih etmeniz daha akıllıca olacaktır. 

Yamaç Paraşütünde Gerekli Eşyalar 

Yamaç paraşütü yapmak istediğiniz an öncelikle tatil diliminize bu rezervasyon programını da dâhil etmeniz gerekir. Çünkü yamaç paraşütüne uygun ekipmanın yanınızda bulunması önerilir. Genel anlamda yamaç paraşütüne binecek kişilerden istenen şey güneş gözlüğüne sahip olmaları ve spor ayakkabılarını yanlarında getirmeleridir. Belirtilenler dışında yanınızda başka bir şey getirmenize gerek bulunmaz. 4 yaşından büyük her bireyin binebileceği gibi Fethiye yamaç paraşütü kapsamında belirlenen sınır kilonun 105 kg’la sınırlı olduğunu söyleyebiliriz. 

Yamaç Paraşütü Süreci Nasıl İşliyor?

Yamaç paraşütü Ölüdeniz manzarasına yelken açtıran harikulade gökyüzü gezisi olarak ifade edilir. Bulunduğunuz bölgenin her yerini yukardan görmek ayrı bir farktır. Bu farkı güzelleştiren manzara ise ölüdeniz imkânlarıyla eşleşmektedir. Yamaç paraşütü kapsamında belirlenen soru sürecin nasıl işlediğine dair öne çıkmaktadır. Öncelikle Unıted Pılotsfirmasından rezervasyon oluşturmalısınız. Daha sonra Ölüdeniz Çarşı caddesindeki ofiste buluşmanız gerekiyor. Ofise gelen ve yamaç paraşütüne binecek kişiler Babadağ’a çıkarılmaktadır. Bu dağ yolunun muhteşem sedir ağaçlarıyla ve olağanüstü güzelliklerle kaplı olduğunu da ilave etmeliyiz. Paraşüt yapılan bölgeye ulaşmanız sonrası alanında uzman pilotlar uçuş için sizi her anlamda hazırlar. Tüm güvenlik önlemleri alındığı gibi yamaç paraşütüne dair sigorta da yapılmaktadır. Gereken detaylar merak ettiğiniz soru cevap ilişkisinde size belirtilir. Önlemler ve hazırlık sonrasında Fethiye yamaç paraşütü deneyiminiz uzmanlıkla başlayacak olup ortalama uçuş süreniz 25 ile 40 dakika arasında değişecektir. 

Türkiye - İtalya CANLI İZLE | (Türkiye - İtalya | FIVB Milletler Ligi izle) Türkiye - İtalya CANLI İZLE | (Türkiye - İtalya | FIVB Milletler Ligi izle)

Unıted Pılots Uzmanlık Derecesi 

Yamaç paraşütü bu aktiviteyi öğrenen herkesin yapabileceği bir iş değildir. Başlı başına deneyim istediği kadar uzmanlıkta gerektiren bir spor dalıdır. Bu yüzden fiyat nedeniyle herhangi bir firma tercihi yapmak yerine alanında uzman Unıted Pılotsailesini seçmenizi tavsiye ediyoruz. Unıted pılots ailesinin uzmanlık derecesi ise şu şekilde açıklanıyor.  Yamaç paraşütü pilotlarının tamamı Türk Hava Kurumu ve Türkiye Hava Sporları Federasyonundan alınmış FAI lisansına sahiptir. Uluslararası Havacılık Federasyonu kapsamında belli bir uzmanlığa sahip pilotların deneyimi ile bu spor yapılabilmektedir. Önerilen yamaç paraşütü de uzman pilotlar eşliğinde yapılmasıdır. Çünkü heyecan dolu aktivitenin cesaret isteyen yönü de fazladır. 

Unıted Pılots Firmasında Uçuş Rezervasyonu Nasıl Oluşturulur?

Unıted Pılots firmasında uçuş rezervasyonu nasıl oluşturulur sorgulaması en çok merak edilen sorular arasındadır. Firma adresinin web sitesine girip uçuş al butonunu tıklamanız almak istediğiniz uçuş seçeneklerine yönlendirilmenizi sağlayacaktır. Burada Up Premıum uçuş, Standart uçuş veya Up Gold uçuşlarından birini satın almanız mümkündür. Kadın pilot tercihi yapmanız da mümkündür. Pilotunu özellikle seçmek isteyenlere yönelik bu anlamda kolaylık sunulduğunu da belirtmeliyiz. Fethiye yamaç paraşütü kısmından pilot seçimi yapabilir, hizmet satın alma işlemini kredi kartınızla tamamlayabilirsiniz. Detaylı bilgi için sitesinde belirttikleri cep telefonu numarasından firmayı arayabilir veya merak ettiklerinizi numaranın whatsApp bölümünden yazıp sorabilirsiniz. 

Editör: Haber Merkezi