Kahramanmaraş’ta yeni deprem konutları yükseliyor Kahramanmaraş’ta yeni deprem konutları yükseliyor

31 Mart Pazar Market Çalışma Saatleri 2024: Seçim Günü Marketler Açık Mı?

31 Mart 2024'te gerçekleşecek olan Mahalli İdareler Genel Seçimleri öncesinde, vatandaşlar seçim günü marketlerin durumunu merak ediyor. Pek çok kişi, marketlerin açık olup olmayacağını sorguluyor. İşte, 31 Mart seçim günü marketlerin durumu hakkında detaylar:

Alışveriş yapanlar dikkat! Market markalarının ürünlerine kısıtlama geliyor  - Son Dakika Ekonomi Haberleri

Marketler Açık mı, Kapalı mı?

31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimleri sırasında, marketler normal çalışma saatlerinde açık olacak. Zincir marketler arasında yer alan A101, ŞOK, BİM, Carrefour, Migros gibi marketler, vatandaşlara hizmet vermeye devam edecek. Ancak, tüm kafeler ve alışveriş merkezleri (AVM'ler) seçim günü kapalı olacak. Yalnızca lokantalarda yemek servisi yapılacak.

Seçim Yasakları

Seçim günü, 31 Mart 2024 Pazar günü, bazı yasaklar uygulanacak. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararına göre, seçim günü 06.00’dan 00.00’a kadar alkollü içki satışı yapılmayacak. İçkili ve umumi yerlerde alkollü içki verilmesi ve içilmesi yasaklanacak.

Seçim Günü Yasakları

Seçim yasakları 31 Mart Pazar günü sabah saat 06.00'da başlayacak ve gece yarısı saat 00.00'da sona erecek. Bu süre zarfında, oy verme günü alkol satışı yapılmayacak ve bütün eğlence yerleri kapalı olacak. Ayrıca, seçim günü saat 18.00’e kadar radyolar ve diğer yayın organlarının seçim ve seçim sonuçlarıyla ilgili haber, tahmin ve yorum yapması yasaklanacak.

Editör: SEVİLAY YUMUŞAK