Manisa'da hayvan sağlığı için dezenfekten çalışması

Manisa Büyükşehir Belediyesi, büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarda enfeksiyon nedeniyle oluşabilecek can kayıplarının önüne geçebilmek amacıyla başlattığı dezenfekten çalışması...

Manisa'da hayvan sağlığı için dezenfekten çalışması
Manisa Büyükşehir Belediyesi, büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarda enfeksiyon nedeniyle oluşabilecek can kayıplarının önüne geçebilmek amacıyla başlattığı dezenfekten çalışması başlatıldı.
Hayvancılıkla uğraşan üreticilerin gelir artışına destek sağlamak ve yerelde kalkınmanın gerçekleşmesi adına çeşitli projelere imza atan Manisa Büyükşehir Belediyesi, kış aylarında da büyükbaş ve küçükbaş hayvanların ağıl ve sayalarda karşılaştığı mikrobik sorunlar yüzünden can kayıpları yaşamaması için dezenfekten uygulamaları gerçekleştiriyor. Bu kapsamda Akhisar ilçesi Başlamış Mahallesi'nde de hayvan bakımı yapılan ağıl ve sayalarda ilaçlamalar yapıldı. Akhisar Koordinatörü Doğan Ensivri'nin de katıldığı uygulamada, ağıl ve sayalarda yoğun bir çalışma programa uygulandı. Hayvan üretimi yapan vatandaşlar, hayvan bakımı ve üretimi yaptıkları yerlerin sağlıklı olması için Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından gösterilen ilgi ve destek dolayısıyla teşekkürlerini iletti. Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi tarafından dezenfekten uygulamalarının devam edeceği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2018, 20:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER