Makine ihracatı ilk çeyrekte 6,9 milyar dolar Makine ihracatı ilk çeyrekte 6,9 milyar dolar
Bakan Koca'nın Açıklaması ve Tarih Değişikliği
Başlangıçta kura çekiminin 18-19 Mart tarihlerinde yapılacağı duyurulmuştu. Ancak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, daha sonra bu tarihin değiştiğini duyurmuştu. Yaptığı açıklamada, kura çekiminin 3 Nisan tarihinde gerçekleştirileceğini belirtmişti. Bakan Koca ayrıca, kura çekiminin noter huzurunda, bakanlık merkezinde yapılacağını ve canlı yayınlanacağını ifade etmişti.
Bakanın Açıklamasından Alıntılar
Bakan Koca, kura çekimi ile ilgili yapmış olduğu açıklamalarda şu ifadelere yer vermişti:
"Bu alımlar için işKUR üzerinden başvuruları alıyoruz. Ancak bazı kişiler, özellikle yakınlarını işe alabilmek adına taleplerde bulunuyorlar. Buna rağmen bakan olarak, herhangi birinin müdahalesi olmadan adil bir kura çekimi yapılacağını belirtmek isterim."
"Ayrıca belirtmek gerekir ki, son 5-5,5 yıldır yapılan tüm alımlar mülakatlar olmaksızın gerçekleştirilmiştir. Bundan sonra da aynı şekilde devam edecek."
Kura Çekimi ve Sonuç Açıklama Tarihi
Sağlık Bakanlığı personel alımı için planlanan kura çekimi 3 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek. Adaylar, bu tarihi takip ederek kura çekiminin canlı yayınını izleyebilir ve sonuçların açıklanmasını bekleyebilirler.
Sağlık Bakanlığı'nın bu adımı, alımların adil ve şeffaf bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamak adına önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Adaylar, kura sonuçlarının açıklanmasını sabırsızlıkla bekliyor.
Kaynak: https://kamu.ekitaplaroku.com/saglik-bakanligi-8-bin-isci-alimi-kura-cekimi-bugun-mu/1-238/