Isparta'da alt geçide devrilen otomobildeki 2 kişi yaralandı Isparta'da alt geçide devrilen otomobildeki 2 kişi yaralandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ramazan Bayramı Tatili Açıklaması
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın son dakika açıklamasıyla merak edilen soruların yanıtı geldi. Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak, ne zaman başlayacak ve kaç gün sürecek gibi soruların cevabı kamuoyuyla paylaşıldı. Bu yıl, okullardaki ara tatil ile Ramazan Bayramı aynı döneme denk geliyor. Peki, detaylar nedir?
Ramazan Bayramı tatili ne zaman? Kaç gün oldu? - Zafer Gazetesi
Tatil Süresi ve Başlangıç Tarihi
Ramazan Bayramı tatilinin ne zaman başlayacağı ve kaç gün süreceği, kamuoyunun yakından takip ettiği konular arasında yer alıyor. 2024 Ramazan Bayramı, 10 Nisan 2024 Çarşamba günü başlayacak ve 12 Nisan 2024 Cuma günü sona erecek.
Bayram Tatili 9 Gün Olacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün olacağını duyurdu. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Kamu çalışanlarımızın 10 Nisan 2024 tarihinde başlayacak Ramazan Bayramı öncesindeki 1,5 günlük sürede idari izinli sayılacakları kararımızı kamuoyumuzla paylaşmak istiyorum" ifadelerine yer verdi.
İdari İzin Süresi
Erdoğan, pazartesi gününün de bayram tatiline eklenerek kamu çalışanlarına rahat bir tatil imkanı sağlanacağını belirtti. Buna göre, Ramazan Bayramı arifesinden önceki ilk iş günü olan 8 Nisan Pazartesi ile yarım gün mesainin olduğu arife günü idari izin olarak kararlaştırıldı. Kamu çalışanları, bayramda 6 Nisan Cumartesi günü başlayıp 14 Nisan Pazar sona eren 9 günlük tatil fırsatından yararlanabilecek.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm vatandaşlara hayırlı olmasını diledi. Bu açıklamalar, vatandaşların bayram tatili planlarını yapmalarına olanak tanıyacak.
Editör: SEVİLAY YUMUŞAK