Alvaro Morata kimdir, kaç yaşında? Alvaro Morata hangi takımda oynuyor, ne kadar kazanıyor? Alvaro Morata kimdir, kaç yaşında? Alvaro Morata hangi takımda oynuyor, ne kadar kazanıyor?
Özer Uçuran Çiller'in Ölüm Sebebi: Tansu Çiller'in Eşi Özer Uçuran Çiller Kimdir, Kaç Yaşında Vefat Etti?
Türkiye'nin ilk kadın başbakanı Tansu Çiller'in eşi, iş insanı Özer Uçuran Çiller hayatını kaybetti. Ölüm sebebi ve hayatı merak konusu oldu. Peki, Özer Uçuran Çiller kimdir, kaç yaşında vefat etti? İşte detaylar...
Özer Uçuran Çiller Hayatını Kaybetti
Eski başbakan Tansu Çiller'in eşi Özer Uçuran Çiller'in vefatı, sosyal medyada geniş yankı buldu. Ölüm haberi sonrası birçok kişi Özer Uçuran Çiller'in hayatını ve ölüm sebebini araştırmaya başladı. Peki, Özer Uçuran Çiller kimdir ve kaç yaşında vefat etti? İşte merak edilenler...
Ölüm Sebebi ve Yaşı
1963 yılından beri Tansu Çiller ile evli olan Özer Uçuran Çiller, 86 yaşında hayatını kaybetti. Ölüm nedeni olarak kalp krizi belirtiliyor.
Özer Uçuran Çiller Kimdir?
Özer Uçuran Çiller, 21 Eylül 1937 doğumludur ve mühendislik ile iş dünyasında tanınmış bir isimdir. Tansu Çiller ile evli olan Özer Uçuran Çiller, iki çocuk babasıydı. Eğitimini Saint Joseph Fransız Lisesi ve Robert Kolej (Boğaziçi Üniversitesi) mühendislik bölümlerinde tamamladı. 1963 yılında Tansu Çiller ile evlendikten sonra, çift 8 yıl Amerika'da kaldı ve ardından Türkiye'ye döndü. Özer Uçuran Çiller, Mehmet Emin Karamehmet'in Çukurova Holding CEO'su olarak görev yaptı ve 1981 yılında Tansu Çiller ile birlikte Marsan Marmara Holding'i kurdu. Ayrıca Milliyet ve Güneş gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı.
Tansu Çiller'in Eşi Özer Uçuran Çiller'in Kariyeri
Özer Uçuran Çiller, iş dünyasında önemli bir kariyere sahipti. Eğitimini tamamladıktan sonra, Türkiye'ye dönerek iş hayatına atıldı. Çukurova Holding'de CEO olarak görev yaptıktan sonra, Tansu Çiller ile birlikte Marsan Marmara Holding'i kurdu. İş dünyasındaki başarılarının yanı sıra gazetecilikte de aktif olan Özer Uçuran Çiller, çeşitli gazetelerde köşe yazarlığı yapmıştır.
Özer Uçuran Çiller'in Ardından
Özer Uçuran Çiller'in vefatı, iş ve siyaset dünyasında derin bir üzüntü yarattı. Uzun yıllar boyunca Türkiye'nin önemli iş insanlarından biri olarak tanınan Özer Uçuran Çiller, ardında başarılı bir kariyer ve güçlü bir aile bıraktı. Tansu Çiller ve ailesine başsağlığı diliyoruz.
Editör: SEVİLAY YUMUŞAK