MasterChef Onur Üresin  kimdir? kaç yaşında, nereli? MasterChef Onur Üresin kimdir? kaç yaşında, nereli?
Orhan Ayaz Muş - Korkut Kaymakamlığına Atandı
Kahramanmaraş Andırın Kaymakamı olarak görev yapan Orhan Ayaz, Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararı ile Muş - Korkut Kaymakamlığı'na atandı. Peki, Orhan Ayaz kimdir? İşte ayrıntılar...
Orhan Ayaz Kimdir?
Orhan Ayaz, 1992 yılında Trabzon’un Of ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Of'ta tamamladıktan sonra, 2015 yılında Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.
Meslek Hayatına Başlangıç
2016 yılında Gelir İdaresi Başkanlığında Gelir Uzmanı Yardımcısı olarak memuriyet hayatına başladı. 2018 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Kaymakam Adaylığı Sınavını kazanarak 107. dönem Mülki İdare Amirliği Ardahan Kaymakam Adayı olarak mülki idare amirliğine intisap etti.
Eğitim ve Staj Dönemi
Ardahan’da İl merkezi stajını tamamladıktan sonra, Yalova/Armutlu ve Diyarbakır/Yenişehir ilçelerinde refiklik stajını tamamladı. 2019 yılında Samsun/Ayvacık Kaymakamı olarak atandı.
Gümüşhane Torul Kaymakamlığı
19 Ağustos 2021 tarih ve 2021/412 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararı ile Gümüşhane Torul Kaymakamlığı'na atanan Orhan Ayaz, 5 Eylül 2021 tarihinde görevine başladı.
Kahramanmaraş Andırın Kaymakamlığı
2023 yılında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kahramanmaraş Andırın Kaymakamı olarak atandı. Bu görevdeki başarılarıyla dikkat çeken Ayaz, son olarak Muş - Korkut Kaymakamlığı'na atandı.
Kişisel Hayatı
Orhan Ayaz evli ve bir çocuk babasıdır. Yeni görevinde de başarılı çalışmalara imza atması bekleniyor.
Yeni görev yeri Muş - Korkut ilçesinde Kaymakam Orhan Ayaz’a başarılar dileriz.
Editör: SEVİLAY YUMUŞAK