Hatay' da Deniz ile kara birleşti. Afad vatandaşları bot ile kurtarıyor Hatay' da Deniz ile kara birleşti. Afad vatandaşları bot ile kurtarıyor
Hüma Nur Özbek Adına Kütüphane Açıldı:
Kahramanmaraş'ta Bir Melek İçin Kütüphane Kuruldu
Depremde hayatını kaybeden minik melek Hüma Nur Özbek adına Onikişubat İlçesi Barbaros Mahallesi'nde bulunan Barbaros İlkokulu'nda "Hüma Nur Özbek Kütüphanesi" açıldı. Kütüphane, depremin yaşandığı okulun bir sınıfında yer alıyor.
Kahramanmaraş Adliye personelinin büyük emek verdiği kütüphanede yaklaşık bin eser bulunuyor. Kütüphanenin açılışı için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü personelleri, kaymakam, adli personel ve vatandaşlar bir araya geldi.
Etkinliğe Hüma Nur Özbek'in annesi Ayşe ve babası İhsan Özbek de katıldı.
Anne ve baba, kütüphanenin açılışı sırasında yaptıkları açıklamada, "Burada çocuklara faydalı olabilmek hani aynı zamanda kızımızın adını nesiller boyunca yaşatabilmek için güzel bir kütüphane kurduk" dedi. Hüma Nur Özbek'in sınıf arkadaşları ise onun anısını canlı tutmak için duygusal bir anma gerçekleştirdi.
Kahramanmaraş'ta minik deprem şehidi Hüma Nur Özbek, kütüphanesiyle birçok çocuğun eğitimine katkı sağlayacak ve ismi nesiller boyunca yaşatılacak. Minik meleği unutmadılar.