MHP'de 31 Mart Yerel Seçimleri İçin Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Belli Oldu

Cengiz Ergün: Manisa'ya Hizmetin Lideri

Yerel seçimlere yaklaşırken Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıkladı. Cengiz Ergün, halihazırda belediye başkanlığı görevini sürdürdüğü Manisa'da bir kez daha aday gösterildi. Peki, MHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Cengiz Ergün kimdir?

MHP'den Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Gösterilen Cengiz Ergün  Kimdir? - Son DakikaCengiz Ergün'ün Yaşamı ve Kariyeri

Cengiz Ergün, 1960 yılında Manisa'da dünyaya geldi. İlkokulu Murat Germen, Necatibey ve Gazi İlkokulu'nda okuyan Ergün, lise eğitimini İzmir Fatih Lisesi'nde tamamladı. Muğla Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde lisans eğitimi alan Ergün, 1980 yılında mezun oldu.

TV yayın akışı 21 Şubat Bu akşam televizyonda neler var? Bugün hangi diziler var? Bugün kanallarda ne var? TV yayın akışı 21 Şubat Bu akşam televizyonda neler var? Bugün hangi diziler var? Bugün kanallarda ne var?

Askerlik görevini tamamladıktan sonra Manisa'da inşaat sektöründe faaliyet gösteren bir firma kurdu. Uncubozköy Mahallesi başta olmak üzere birçok projeyi başarıyla hayata geçiren Ergün, 1981 yılında eşi Şeyda Ergün ile evlendi. Cengiz Ergün, Hande ve Merve isimli iki kız çocuğunun babasıdır.

Hizmette İlk Adımlar: Manisaspor Kulübü Başkanlığı

Manisa'ya hizmet etme amacıyla sosyal faaliyetlere katılan Cengiz Ergün, Manisaspor Kulübü Başkanlığı'nı üstlenerek büyük başarı elde etti. 1999-2000 futbol sezonunda başkan seçilen Ergün, Manisaspor'u 3. Lig'den alarak tarihinde ilk kez Süper Lig'e taşıdı. Bu başarı, Manisa için önemli bir dönüm noktası oldu.

Belediye Başkanlığına Yükseliş

27 Aralık 2008 tarihinde MHP'den Manisa Belediye Başkan adayı olan Ergün, 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde Manisa tarihindeki en yüksek oy oranıyla belediye başkanı seçildi. 2009-2014 yılları arasında başkanlık görevini başarıyla sürdüren Ergün, 2014 seçimlerinde ise Manisa'nın ilk Büyükşehir Belediye Başkanı oldu.

Üst Üste 3 Dönem Başkanlık

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde Cumhur İttifakı Milliyetçi Hareket Partisi Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen Cengiz Ergün, yüzde 52.77 oy oranıyla üçüncü kez belediye başkanlığına seçildi. Bu başarıyla Manisa'da üst üste 3 dönem seçilen ilk belediye başkanı unvanını elde etti.

Editör: SEVİLAY YUMUŞAK