Türk limanları ticaretin gözdesi Türk limanları ticaretin gözdesi
Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) 16. Olağan Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı M. Hanefi Öksüz'ün başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya, Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri ve Meslek Komite Başkanlarının yanı sıra İŞKUR Kahramanmaraş İl Müdürü Ali Güner de katıldı.
Toplantının Gündemi ve Önemli Konular
Toplantı sonrasında Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Buluntu, Kahramanmaraş’ta Bugün gazetesine açıklamalarda bulundu. Buluntu, "Bugün 16. Olağan Meclis Toplantımızı gerçekleştirdik. Meclis üyelerimiz ve İŞKUR müdürümüzle bir araya geldik. Şehrimize dair sorunları meclis üyelerimizle tartıştık ve İŞKUR müdürümüz kurumun yaptığı çalışmaları anlattı. Biz de son bir ay içinde yaptığımız faaliyetleri meclis üyelerimizle paylaştık," dedi.
TUSAŞ Ziyareti ve Boeing İşbirliği
Başkan Buluntu, geçen hafta TUSAŞ tesislerine yapılan ziyarete de değindi. "Geçen hafta TUSAŞ tesislerine ziyarette bulunduk. Şunu söyleyebiliriz ki, Kahramanmaraş TUSAŞ tesislerinde üretilen her parça artık Boeing'e üretiliyor. Bu üretimlerin Boeing'e gitmesi bizim için çok önemliydi," diye belirtti.
Savunma Sanayi Şirketi Kuruluyor
Buluntu, Kahramanmaraş'ta savunma sanayi alanında önemli bir adım atılacağını da duyurdu. "İnşallah bu hafta içerisinde Kahramanmaraş savunma sanayi şirketimizi kuruyoruz. Yatırımcılarımıza ve şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum," şeklinde konuştu.

Muhabir: MURAT KUŞCU