MasterChef Onur Üresin Kimdir? Nereli? Kaç yaşında? MasterChef Onur Üresin Kimdir? Nereli? Kaç yaşında?
Demokrat Partili Cemal Enginyurt Kemal Kılıçdaroğlu'nun kuracağı partiye geçecek mi? CHP Kemal Kılıçdaroğlu'nun parti kurmasına nasıl bakıyor? Kamu oyunun cevabını en çok merak ettiği sorular arasında yer alıyor.
Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yeni bir parti kuracağı iddiaları siyaset gündemine bomba gibi düştü.
Gazeteci Sabahattin Önkibar'ın gündeme getirdiği iddialar, siyaset gündemini hareketlendirdi.
Değişim isteyenler tarafından genel başkanlık koltuğundan edilen ve yeniden partiye dönerek genel başkan olmak için bir süre bekleyen, açmış olduğu ofisinde siyasi çalışmalarını yürüten Kemal Kılıçdaroğlu'nun partiye dönmek için istediği ve beklediği zemin oluşmayınca yeni bir parti kurma kararı aldı.
Sabattin Önkibar ile birlikte Ali Kemal Kasap'ın da isim ver meden "Ekim'de yeni bir parti geliyor" yönündeki açıklamalar Kemal Kılıçdaroğlu'nun parti kuracağı iddialarını kuvvetlendirdi.
KEMAL KILIÇDAROĞLU'NUN KURACAĞI PARTİNİN ADI NE OLACAK?
Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeniden genel başkanlık hayali gerçekleşmeyince parti kurmaya karar verdi. Peki Kemal Kılıçdaroğlu'nun kuracağı partinin adı ne olacak? Kemal Kılıçdaroğlu'na parti içerisinde kimler destek veriyor? Hangi belediye başkanları Kemal Kılıçdaroğlu'na destek verdi? Kemal Kılıçdaroğlu'nun kuracağı partinin karşılığı olur mu? CHP'den hangi vekiller Kılıçdaroğlu'nun kurduğu partiye geçecek? Demokrat Partili Cemal Enginyurt Kemal Kılıçdaroğlu'nun kuraağı partiye geçecek mi? CHP Kemal Kılıçdaroğlu'nun parti kurmasına nasıl bakıyor? Kamu oyunun cevabını en çok merak ettiği soruların arasında yer alıyor.
Kılıçdaroğlu'nun en büyük destekçisi ve bir nevi ortağı olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi Üyesi İlhan Kesici olduğu belirtiliyor. Kılıçdaroğlu'nun partiyi Kesici ile kurma hazırlığında olduğu ve yol haritasının çizdiği önümüzdeki günlerde de açıklama yapacağı iddialar arasında yer alıyor.
Şu ana kadar Kemal Kılıçdaroğlu tarafından veya CHP'den kamuoyundaki iddialara ilişkin herhangi bir resmi açıklama yapılmadı.
CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile zaman zaman gerginlik yaşayan ve karşılıklı atışmalara varan açıklamalar yaşayan Kemal Kılıçdaroğlu'nun gelecek tepkilere karşı cevabı da merak konusu oluyor.
CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYLIĞI YARAMIYOR
Kemal Kılıçdaroğlu'nun partideki sonunu hazırlayan en önemli etkenlerden birisi aslında 2023 yılında gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçimleri oldu. "Kendisi sonradan zorla aday gösterildim" şeklinde açıklama yapmış olsa da kamuoyunda Kılıçdaroğlu'nun yerine Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nun adaylığı ağır basıyordu. 
Buna rağmen aday olan ve seçimi Recep Tayyip Erdoğan'a karşı kaybeden Kılıçdaroğlu'nun CHP'deki sonunu da hazırlamış oldu bir bakıma.
CHP'de Muharrem İnce'de cumhurbaşkanı adayı olduktan sonra parti içerisinde başarısız ilan edilen ve biranda istenmeyen insan ilan edilmişti.
İnce de cumhurbaşkanlığı adaylığındaki başarısızlığın ardından Memleket Partisi'ni kurmuş ve 2023 seçimlerine katılmıştı.
Benzer bir olayı şimdilerde Kemal Kılıçdaroğlu da yaşıyor. Kılıçdaroğlu da cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki başarısızlığının ardından partiden ayrıldı ve şuanda yeni bir parti kurması gündeme geldi.
Editör: ATİLLA ŞAKACI