KİÜ Sıfır Atık'a Farkındalık Yarattı! KİÜ Sıfır Atık'a Farkındalık Yarattı!
Kasaplarda Yoğunluk
Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte kasaplarda da yoğunluk yaşanıyor. Vatandaşlar, kurbanlıklarını seçmek ve bayramda tüketmek için et almak için kasaplara akın ediyor. Kasaplar da bu yoğunluğa yetişmek için hummalı bir şekilde çalışıyor.
Fiyatlarda Artış Var
Geçen yılki Kurban Bayramı'na kıyasla bu yıl et fiyatlarında bir miktar artış olduğu gözlemleniyor. Kasaplar, et fiyatlarındaki artışın yem fiyatlarındaki artıştan kaynaklandığını söylüyor.
Vatandaşlar Fiyatlardan Memnun Değil
Et fiyatlarındaki artıştan memnun olmayan vatandaşlar, daha uygun fiyatlı et bulmak için farklı kasapları dolaşıyor. Bazı vatandaşlar ise kurban kesmek yerine hazır et almak istiyor.
Giyim Mağazalarında da Hareketlilik Var
Kurban Bayramı'nda güzel görünmek isteyen vatandaşlar giyim mağazalarını da boş bırakmadı. Giyim mağazalarında da bayram hazırlıklarını yapan vatandaşlarla yoğunluk yaşanıyor.
Vatandaşlar Bayram Hazırlıklarını Tamamlıyor
Kurban Bayramı'na sayılı günler kala Kahramanmaraş'ta vatandaşlar da bayram hazırlıklarını tamamlamaya çalışıyor. Alışverişini yapan vatandaşlar, bayramı aile ve sevdikleriyle birlikte huzurlu ve güzel geçirmek istiyor.
Muhabir: YAVUZ NALBANTBAŞI