Başkan adayı Can “Makam sarhoşluğuyla şehrin eksiklerini görmüyorlar” Başkan adayı Can “Makam sarhoşluğuyla şehrin eksiklerini görmüyorlar”
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, deprem bölgesindeki iller için önemli bir hava durumu uyarısı geldi. Hava tahmin uzmanı Cengiz Çelik, Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Malatya, Diyarbakır, Adana, Kilis ve Elazığ'da salı ve çarşamba günleri yağış beklendiğini bildirdi.
Bölgede yaşanan depremin ardından meteorolojik veriler de yakından takip ediliyor. Uzman Çelik, yağışların Hatay ve Adana kıyılarında yağmur olarak görüleceğini; diğer illerde ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağını ifade etti. Perşembe gününden itibaren ise bölgede 4-5 gün süreyle yağış beklentisi olmadığını duyurdu.
Hava sıcaklıklarının da değişeceğine işaret eden Çelik, hafta sonuna doğru bölgedeki sıcaklıkların yükselmeye başlayacağı bilgisini paylaştı. Önümüzdeki hafta boyunca ise mevsim normallerinin üzerinde sıcaklık değerleri bekleniyor.
Editör: ATİLLA ŞAKACI