Binlerce kişinin hayatını kaybettiği 11 il içinde en ağır hasarı alan şehir ise Hatay oldu. Hatay'da yaşanan o acı dolu anları konu alacak olan 'Şahsi Meselemiz' adlı sinema filmi ise sosyal medyada ağır eleştirilerin hedefi oldu.
Yönetmen koltuğunda Gürsel Ateş'in oturduğu, yapımcılığını ise Bülent Durgun'un üstlendiği "Şahsi Meselemiz" adlı yapımın çekimleri geçtiğimiz Hatay'da başladı.
Oyuncu kadrosunda Cezmi Baskın, Uğur Çavuşoğlu, Ömer Ahmet, Hilal Anay ve Emre Özmen gibi isimlerin bulunduğu film kısa sürede dikkat çekti.
Enkaz kentin sokaklarının film platosuna dönüşmesi ise sosyal medyada tepkilerin odağı oldu. Yapımcı Durgun'un "Filmi çekmek için 7.5 aydır hazırlanıyoruz" açıklaması ise eleştirileri alevlendirdi.
BU DUYARSIZLIK DEVAM EDERSE…”
Hataylılar’ın, “Biz depremzedeler olarak, bu felaketin bir film olarak sunulmasından ziyade öznelerin deneyimleri ve mağduriyetlerinin şeffafça ortaya konulduğu bir belgesel niteliği taşıyabilecek bir işle ortaya konulmasını gerektiğini görüyoruz” denilen açıklamasında, film projesinin aynı duyarsızlıkla devamına karar verildiği halde iptali için kamuoyu baskısı oluşturulacağının altı çizildi.