Kubilay Aka: İnci Taneleri'nin Genç Yeteneği

Kubilay Aka Kimdir?

Yılmaz Erdoğan'ın senaryosunu kaleme aldığı ve büyük bir heyecanla beklenen İnci Taneleri dizisi, genç ve yetenekli oyuncu Kubilay Aka'nın başarılı performansı ile dikkat çekiyor. İnci Taneleri'nin Hilmi karakterini canlandıran Kubilay Aka'nın kariyeri ve hayatı merak konusu oldu.

İnci Taneleri'nin Hilmi'si Kubilay Aka bakın aslen nereliymiş! Duyan  şaşırıyor...Kubilay Aka'nın Hayatı

Kubilay Aka, 1995 yılında dünyaya gelmiş ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde Havaalanı Yönetim bölümünden mezun olmuştur. Oyunculuk kariyerine havaalanında çalışarak başlamış, daha sonra menajeri Ufuk Ergin ile tanışmasıyla birlikte oyunculuk dünyasına adım atmıştır.

Oyunculuk Kariyeri

İnci Taneleri Piraye Kim? Selma Ergeç Kimdir, Kaç Yaşında? Selma Ergeç Evli  Mi? Selma Ergeç Oynadığı Diziler! Selma Ergeç Instagram Hesabı - Nokta  Gazetesi

Kubilay Aka, oyunculuk yeteneği ve karizmatik duruşuyla kısa sürede dikkat çekmeyi başarmıştır. İlk önemli rolünü 2016-2018 yılları arasında yayımlanan "Vatanım Sensin" dizisinde canlandırdığı Ali Kemal karakteri ile elde etti. Bu projeden sonra dizi ve filmlerdeki başarılı performansıyla adından sıkça söz ettiren genç oyuncu, 2018 yılında "Aşk Bu Mu?" filminde Afra Saraçoğlu ile başrolü paylaşmıştır.

8. Yeni Yargı Paketi çıktı mı? Yargı Paketi'nde mahkumlara af var mı? 8. Yargı Paketi içeriği! 8. Yeni Yargı Paketi çıktı mı? Yargı Paketi'nde mahkumlara af var mı? 8. Yargı Paketi içeriği!

Ayrıca, "Çukur" dizisinde Celasun karakteriyle, "Aşk 101" dizisinde Kerem karakteriyle ve "Cam Tavanlar" dizisinde Bensu Soral ile başrolde yer alarak beğeni toplamıştır. 2022 yılında "Oğlum" dizisinde başrol oyuncusu olarak izleyici karşısına çıkan Kubilay Aka, genç yaşına rağmen birçok önemli projede yer alarak oyunculuk kariyerini başarıyla sürdürmektedir.

İnci Taneleri dizisindeki Hilmi karakteriyle izleyicilere kendisini bir kez daha gösteren Kubilay Aka, genç yetenekleriyle Türk televizyon ve sinema dünyasına önemli katkılar sunmaya devam etmektedir.

Editör: SEVİLAY YUMUŞAK