Vedat Özdemiroğlu'nun oğlu neden öldü? Can Ilgaz'ın hastalığı nedir? Vedat Özdemiroğlu'nun oğlu neden öldü? Can Ilgaz'ın hastalığı nedir?
Türkiye, 31 Mart 2024'te gerçekleşecek yerel seçimlere kilitlenirken, Ak Parti'de kritik gün geldi çattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'ndeki AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı'nda İstanbul başta olmak üzere 26 ilin adaylarını açıkladı. Samsun Belediye Başkan Adayı Halit Doğan'ın hayatı araştırılmaya başlandı. Peki, Halit Doğan kimdir? Halit Doğan kaç yaşında, ne mezunu? Detaylar haberimizde...
Samsun Belediye Başkan Adayı Halit Doğan, AK Parti'nin Haliç Kongre Merkezi'ndeki Aday Tanıtım Toplantısı'nda İstanbul ve diğer 25 ilin adayları ile birlikte tanıtıldı. Çarşamba'nın sevilen ismi Halit Doğan, hem siyasi hem de hukuki geçmişiyle dikkat çekiyor.
Yaşamı
Halit Doğan, 1978 yılında Çarşamba Yenikışla Mahallesinde dünyaya gelmiştir. Bu topraklarda doğması, onun yerel yönetimdeki başarılı kariyerine zemin hazırlamıştır.
Eğitimi
İlköğretimini Çarşamba ilçesi Denizler Köyü ilkokulunda tamamlayan Doğan, orta-lise eğitimini Çarşamba İmam Hatip Lisesi'nde almıştır. Daha sonra kazandığı Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 2000 yılında mezun olmuştur.
Kariyeri
Siyasi kariyerine Çarşamba İmam-Hatip Lisesi Mezunları Derneği ve Çarşambaspor'da yöneticilik yaparak başlayan Halit Doğan, 31 Mayıs 2014 tarihinde AK Parti Çarşamba İlçe Başkanı olarak atanmıştır. 5. ve 6. olağan kongrelerde tekrar başkan seçilerek partisinin ilçe başkanlığı görevini üstlenmiştir.
31 Mart mahalli ve idari seçimlerinde Cumhur İttifakı AK Parti Çarşamba Belediye Başkan adayı olarak belirlenen Halit Doğan, bu seçimde Çarşamba Belediye Başkanı olarak seçilmiştir.
Aile Hayatı
Halit Doğan, evli ve 3 çocuk babasıdır. Aile değerlerine verdiği önem, onun toplumla iç içe geçmiş bir lider olarak tanınmasına katkı sağlamaktadır.
Halit Doğan'ın siyasi liderliği ve yerel yönetim bilgisi, Samsun'un geleceğini şekillendirecek önemli bir aktör olmasına olanak tanımaktadır. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde, Halit Doğan'ın Çarşamba'da başkanlık görevine devam edip etmeyeceği, hem bölge halkı hem de Türkiye için büyük bir merak konusu olacaktır.
HALİT DOĞAN KİMDİR?
Çarşamba İmam-Hatip Lisesi Mezunları Derneği'nde ve Çarşambaspor'da yöneticilik yaptı. 31 Mayıs 2014 tarihinde AK Parti Çarşamba İlçe Başkanı olarak atandı. 5. ve 6. olağan kongrelerde yeniden başkan seçildi. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından 31 Mart mahalli ve idari seçimlerinde Cumhur İttifakı AK Parti Çarşamba Belediye Başkan adayı olarak belirlendi ve Çarşamba Belediye Başkanı Seçildi.
HALİT DOĞAN KAÇ YAŞINDA, NERELİ?
1978 yılında Çarşamba Yenikışla Mahallesinde doğdu.
HALİT DOĞAN NE MEZUNU?
İlköğretimini Çarşamba ilçesi Denizler Köyü ilkokulunda, orta-lise öğrenimini Çarşamba İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 1996 yılında kazandığı Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 2000 yılında mezun oldu. 2002 yılından 31 Mart 2019 yerel seçimlerine kadar Çarşamba ilçesinde serbest avukatlık yapmaya devam etti.
HALİT DOĞAN EVLİ Mİ?
Evli ve 3 Çocuk Babasıdır.
Editör: Editör Melek