Hakan Salınmış, 3 Nisan 1964'te Ankara'da doğmuş, tiyatro, sinema dizi oyuncusu, ve aynı zamanda dekoratif tasarımcıdır. 

Anadolu Üniversitesi AÖF'den mezun olan Salınmış, profesyonel kariyerine Ankara Sanat Tiyatrosu'nda başlamış ve burada uzun yıllar boyunca görev yapmıştır.

Tiyatro oyunculuğunun yanı sıra, 1993 yılından itibaren birçok film ve dizi projesinde rol almıştır. 

İlk olarak 'Ferhunde Hanımlar' dizisi ile ekranlara adım atan Salınmış, bu dizi ile geniş kitlelerce tanınmıştır. 

Daha sonra 'Muhteşem Yüzyıl Kösem', 'Şeref Meselesi', 'Sevdaluk', 'Çocuklar Duymasın', 'Deniz Yıldızı', 'Yalancı Yarim', 'Aliye', 'Vatanım Sensin', 'Tek Yürek', 'Ramo', 'Arıza', 'Maviye Sürgün', 'Gaddar' gibi pek çok popüler dizide rol almıştır. 

Oyunculuk kariyerindeki başarılarından biri de 2013 yılında Sadri Alışık Tiyatro Ödülleri'nde 'Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu' ödülünü kazanmasıdır.

Tiyatro sahnesinde de aktif bir şekilde yer alan Salınmış, 'Şümürz-İmparatorluk Kuranlar', '3. Reich Korku ve Sefalet', 'Bir Evladın Terbiye Hadisesi', 'Kutular' gibi oyunlarda oyunculuk performansı sergilemiş ve bazı oyunların dekor tasarımında da görev almıştır.

Gaddar Dizisi Oyuncusu Hakan Salınmış Kimdir?Hakan Salınmış'ın film ve dizi kariyeri, Gaddar, Maviye Sürgün, Modern Kadın, Mahkum, Yakamoz S-245, Doğduğun Ev Kaderindir, Şeref Bey, Bir Denizaltı Hikayesi, Arıza, İyi Günde Kötü Günde, Ramo, Bayi Toplantısı, Çatlak, Jet Sosyete, Tek Yürek, Hedefim Sensin, Sen Kiminle Dans Ediyorsun?, Aslan Ailem, Vatanım Sensin, Seni Seven Ölsün, Kocan Kadar Konuş: Diriliş, Güzel İkili, Zilin Sesi, Münafık Münafık, Kara Bela, Muhteşem Yüzyıl: Kösem, Şeref Meselesi, Bana Masal Anlatma, Sevdaluk, Sen Kimsin?, Çocuklar Duymasın, Deniz Yıldızı, Kıskanmak, Adab-ı Muaşeret, Son Ağa, Yalancı Yarim, Hisarbuselik, Çinliler Geliyor, Kadın Her Zaman Haklıdır, Sevinçli Haller, Aliye, Ablam Böyle İstedi, Hırsız Var!, Pilli Bebek, Kasabanın İncisi, Fidan Hanım'a Ne Oldu, Bizim Evin Halleri, Çiçeği Büyütmek, Ferhunde Hanımlar gibi geniş bir yelpazeyi kapsar.

Kara Ağaç Destanı 1. Bölüm Full İzle Karaağaç Destanı İlk Bölüm İzle Kara Ağaç Destanı 1. Bölüm Full İzle Karaağaç Destanı İlk Bölüm İzle

Hakan Salınmış, Türk tiyatro, sinema ve televizyon dünyasında önemli bir yere sahip, tecrübeli ve başarılı bir sanatçı olarak tanınmaktadır.

Editör: SEVİLAY YUMUŞAK