Malatya depremi Kahramanmaraş’ta da hissedildi    Malatya depremi Kahramanmaraş’ta da hissedildi   
Batman Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, görevinden istifa ederek memleketi Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinden belediye başkan aday adayı olmak için adım attı. 2019 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atanan Kıraç, 4 yıl süren görevinin ardından yerel seçimler için adaylık yolunda ilerlemeye karar verdi.
1. Polis Başmüfettişi Köroğlu Kıraç'ın Görev Süreci
Polis başmüfettişi olarak görev yaptığı dönemde Cumhurbaşkanlığı kararıyla Batman Emniyet Müdürlüğü'ne atanmış olan Köroğlu Kıraç, 2019'dan bu yana kentte emniyet müdürü olarak görev almıştır.
Batman Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç görevinden istifa etti - 1
2. Belediye Başkan Aday Adaylığı İçin İstifa
Köroğlu Kıraç, 31 Mart 2024'te gerçekleştirilecek yerel seçimlerde belediye başkanlığı için memleketi Göksun'dan aday adayı olmak amacıyla emniyet müdürlüğünden istifa etti. Kendi memleketinde hizmet verme arzusuyla adaylık başvurusunu gerçekleştirecek.
3. Kıraç'tan Veda ve Teşekkür Mesajı
Köroğlu Kıraç, istifasıyla ilgili olarak sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Batman... Çok kıymetli dostlarım; Veda etmiyorum, sizleri Allah'a emanet ediyorum. Ben sizleri unutmayacağım, haklarınızı helal edin, hoşça kalın" ifadelerini kullandı.
4. Göksun İlçesi İçin Hizmet Arzusu
Göksun ilçesinden belediye başkan aday adaylığına soyunan Kıraç, kendi memleketinde edindiği bilgi ve tecrübelerini kullanarak hizmet etme niyetinde. Göreve adaylığını koymasıyla birlikte, yerel seçim atmosferi Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde şekillenmeye başlayacak.
Batman Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç'ın belediye başkan aday adaylığı süreci, bölgedeki siyasi gündemi etkilemeye aday gibi görünüyor.