Kahramanmaraş hava durumu 8 Aralık 2023 Kahramanmaraş hava durumu 8 Aralık 2023

Adana'da her yıl Ekim ayında fotoğraf sanatçılarının, doğa tutkunlarının tur düzenlediği Yirce Kayın Ormanları kartpostallık görüntüsüyle ilgi odağı oluyor. Kayın ormanında yeşil, sarı, kahverengi, kırmızı renkleri dronla görüntülendi. Rüzgarla birlikte yere dökülen yapraklar da ayrı bir güzellik ortaya çıkardı. Kayın, sedir, köknar, meşe ve asırlık çınar ağaçlarına ev sahipliği yapan ormanda ziyaretçiler aileleri ile birlikte dinlenme ve eğlenme imkanı bulurken, doğa sporcuları ve fotoğraf sanatçıları da ormanın renk cümbüşünün keyfini çıkardı.

Ziyaretçilerine yeşilden sarıya, kırmızıdan turuncuya ve yerleri kaplayan sarı yaprakların tonları ile masalsı bir görüntü sunuyor.

Çocukların ve ailelerin doyasıya dinlendiği ormanda Osmaniye’den gelen Yunus Özge, “Buraya ilk kez geliyorum. Hayran kaldık. Doğa çok güzel. İçinde bulunduğunuz bu yerde şehirden uzak huzur bulduk” dedi.

Ziyaretçilerden Saycan Say, Kozan’a 1 saat uzaklıktaki Yirce Kayın Ormanlarının görsel şölen sunduğunu kaydederek, “Burası muhteşem bir yer. Biz de ailemizle geldik. Yürüyüş yapmak doğada gezmek için geldik. 1 ay bu manzara oluyor. Herkesi bu manzarayı görmeye bekleriz” dedi.