CHP Parti Meclisi'nden Onay: Candan Yüceer, Tekirdağ'ın Belediye Başkan Adayı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi, 31 Mart'ta gerçekleşecek yerel seçimler için Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan adayını belirledi. Onayı alan isim ise Candan Yüceer oldu. Peki, CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan adayı Candan Yüceer kimdir?

CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye başkan adayı kim? Candan Yüceer kimdir,  nereli, kaç yaşında? - Nokta Gazetesi

Candan Yüceer'in Siyasi Kariyeri

1973 yılında dünyaya gelen Candan Yüceer, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. Hekim olarak Ankara, Samsun ve Tekirdağ'da görev yaptıktan sonra aktif bir siyasi kariyere sahip olmuştur. Çerkezköy CUMOK Kurucu Başkanlığı, Türkiye CUMOK Yönetim Kurulu Üyeliği, Çerkezköy Atatürkçü Düşünce Derneği Üyeliği ve Yöneticiliği, Kadınlar El Ele Derneği Üyeliği, Tabip Odası Üyeliği gibi çeşitli görevlerde bulunmuştur.

Candan Yüceer, 24, 25, 26 ve 27. Dönemde Tekirdağ Milletvekili olarak seçilmiş ve 3 dönem boyunca CHP Parti Meclisi üyeliği görevini üstlenmiştir.

CHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan adayı Candan Yüceer kimdir? Candan  Yüceer nereli, kaç yaşında?

Çocuk ve Kadın Haklarına Duyarlılık

Siyasi kariyerinde özellikle Çocuk ve Kadın Hakları alanında önemli görevler üstlenen Yüceer, CHP Kadın ve Çocuk Hakları İzleme ve İnceleme Komisyonu Başkanlığı yapmıştır. Bu görevi süresince Türkiye genelindeki cezaevlerini ziyaret ederek, özellikle Çocuk Ceza İnfaz Kurumları ve Kadın cezaevleri konusunda çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Aslı Hünel  Gelin Evi Rabia Deveci Kimdir? Nerelidir, Kaç Yaşında? Aslı Hünel Gelin Evi Rabia Deveci Kimdir? Nerelidir, Kaç Yaşında?

Ayrıca, Türkiye genelindeki AMATEM ve ÇEMATEM'leri ziyaret ederek, madde bağımlılığı ile mücadele ve çocuk haklarına ilişkin çalışmalarda bulunmuş ve TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu üyeliği yapmıştır.

Editör: SEVİLAY YUMUŞAK