Muhittin Böcek: CHP'nin Antalya Büyükşehir Adayı

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Parti Meclisi'nde onaylanan isimle heyecan dolu anlar yaşandı: Muhittin Böcek! Antalya'da doğan ve 1962 yılında hayata gözlerini açan Muhittin Böcek, uzun yıllara dayanan siyasi kariyeri ve başarılarıyla tanınıyor. İşte Muhittin Böcek'in biyografisi:

Siyasi ve İş Hayatındaki Başarıları

Muhittin Böcek, Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde doğdu ve eğitim hayatını da Antalya'da tamamladı. Halkla İlişkiler ve İktisat bölümlerinde yükseköğrenim gördü. 25 yıllık siyasi tecrübesini Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi alanında yüksek lisans mezuniyeti ile taçlandırdı. Samsun Askeri Hastanesi'nde vatani görevini yerine getiren Böcek, yaşamı boyunca tarım, ulaşım, ve turizm sektörlerinde faaliyet gösterdi.

Gençlik yıllarından itibaren siyasi arenada aktif rol alarak 1994-1999 yılları arasında Anavatan Partisi Merkez İlçe Başkanlığı görevini üstlendi. 1999 seçimlerinde Anavatan Partisi Konyaaltı Belediye Başkan Adayı olarak %27 oy alarak seçildi. Bu başarılı döneminin ardından, 2004 ve 2009 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi'nden aday olarak seçildi ve Konyaaltı Belediye Başkanlığı görevine devam etti.

Başkanlık Koltuğundaki İkinci Dönem

Konyaaltı Belediyesi'ndeki başarılı çalışmaların ardından, 2014 yerel seçimlerinde Antalya Merkez'de dört dönem üst üste seçim kazanan ilk belediye başkanı olma başarısını gösterdi. Bu dönemde bir ilke imza atarak %60 oy oranıyla halkın seçimi oldu.

Kara Ağaç Destanı 1. Bölüm Full İzle Karaağaç Destanı İlk Bölüm İzle Kara Ağaç Destanı 1. Bölüm Full İzle Karaağaç Destanı İlk Bölüm İzle

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı

2019 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi'nden Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Muhittin Böcek, halkın takdiriyle %50,62 oranında oy alarak Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. Yenilikçi yönetim anlayışı, insana ve doğaya olan sevgisi ile tanınan Böcek, toplumun her kesimine yönelik hizmet ve projeleriyle büyük beğeni toplamıştır.

Devam Eden Görev ve Sorumluluklar

Geçirdiği 20 yıllık başarılı siyaset hayatının ardından Muhittin Böcek, "Ben Bu Şehre Aşığım" isimli kitabını kaleme aldı. Halen Konyaaltı Turizm Eğitim ve Kültür Vakfı (KONTEV) Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Antalya Turizm Birliği (ANTAB) Başkanlığı görevlerine devam etmektedir. Yenilikçi yönetimi ve halka duyduğu sevgiyle bilinen Böcek, Antalya'da gerçekleştirdiği hizmet ve projelerle adından sıkça söz ettirmektedir.

Editör: SEVİLAY YUMUŞAK