Seçimlerin ardından ilk kez toplanacak Seçimlerin ardından ilk kez toplanacak

Çanakkale Seçim Sonuçları 2024: Yeni Belediye Başkanı Kim Oldu?

31 Mart Seçimlerinde Çanakkale'nin Yeni Lideri

Çanakkale'de gerçekleştirilen yerel seçimlerin ardından yeni belediye başkanı belirlendi. 31 Mart Pazar günü sandık başına giden seçmenler, Çanakkale'nin yeni yöneticisini seçti. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri sonuçları açıklandı ve gözler Çanakkale'ye çevrildi.

Muharrem Erkek: Çanakkale Belediye Başkanı

Çanakkale'de yapılan yerel seçimlerde CHP adayı Muharrem Erkek, %39,70 oy oranıyla birinci olarak yeni belediye başkanı seçildi. Bu sonuçlarla Çanakkale'nin belediye başkanlık koltuğu CHP'ye geçmiş oldu. İYİ Parti adayı A. Burak Kunt ise %36,89 oy alarak ikinci sırayı elde etti.

Muharrem Erkek Kimdir, Nerelidir?

31 Ağustos 1969'da Çanakkale'de doğan Muharrem Erkek, eğitim hayatını Çanakkale'de tamamladı. Çanakkale Lisesi'nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde eğitimine devam etti. Avukatlık stajını Çanakkale Barosu'nda tamamlayan Erkek, serbest avukatlık yaparak kentte hukuk alanında önemli bir rol üstlendi. 2004 ve 2009 yerel seçimlerinde CHP'den Belediye Meclis Üyesi seçildi. 31 Mart 2024 seçimlerinde Çanakkale Belediye Başkanı seçilerek göreve başladı.

Editör: SEVİLAY YUMUŞAK