Spotify yeni özelliği "Şarkı Falı" nedir? Song Psychic (Şarkı Falı) nasıl kullanılır? Şarkı Falı ücretsiz mi? Spotify yeni özelliği "Şarkı Falı" nedir? Song Psychic (Şarkı Falı) nasıl kullanılır? Şarkı Falı ücretsiz mi?
Hakan Fidan'ın dikkat çeken açıklamalarının ardından, KYB-PKK ilişkileri ve bu ilişkileri yöneten isim olarak öne çıkan Bafel Talabani, detaylı bir inceleme altına alındı. 1973 yılında Bağdat'ta doğan Bafel Talabani, KYB Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Özellikle askeri kariyerinde Başkan Talabani'nin sekreterlik görevini üstlenen Talabani, Fransa, Birleşik Krallık ve ABD'de askeri eğitim almış ve terörle mücadele ajansı kurarak Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde terörle mücadele çalışmalarını yönetmiştir. KYB'nin birleşmesi çabalarında önemli rol oynayan Bafel Talabani, 2020 ve 2022 kongrelerinde KYB Başkanlığı'na seçilerek liderlik görevini üstlenmiştir. Siyasi kariyerinde de etkili olan Talabani, KYB içinde anlaşma yapıcı ve siyasi bir tamirci olarak görülmektedir. Ayrıca, Kürt bölgesindeki çıkarları desteklemek adına askeri hizmetten ayrıldıktan sonra KYB'nin müzakerelerde İran'a giden heyetine liderlik etmiş ve partideki gerilimleri azaltma çabalarıyla tanınmıştır.
Hakan Fidan’ın nokta hedef olarak göstermesinden sonra KYB-PKK ilişkileri ve KYB-PKK ilişkilerini kuran ve yöneten kişi olarak Bafel Talabani mercek altına alındı.
Bafıl Celal Hüsamuddin Talabani, 1973'te Bağdat'ta doğdu.Celal Talabani ve Hero Ibrahim Ahmed'in ilk oğulları olan Bafıl'ın kardeşi Kubad Talabani de IKBY Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyor.KYB internet sitesindeki resmi biyografisine göre, Bafıl Talabani çocukluk ve ilk gençlik yıllarını büyük babası Ibrahim Ahmed'in evinde, İngiltere'de geçirdi. 
ASKERİ KARİYERİ
Sağlığında Başkan Talabani'nin sekreterlik görevini yürüttü. 1996'da Fransa'da askeri eğitim programına katıldı. 1998'de Birleşik Krallık'ta ve 2000 yılında ABD'de Özel Kuvvetler eğitimine katıldı. Hem ABD hem de Birleşik Krallık'ta siyasi strateji alanında araştırmalar yürüttü. Ardından kurduğu terörle mücadele ajansıyla IKBY'de terörle mücadele çalışmalarını denetleme görevini üstlendi. Başkan Mam Celal'ın vefatının ardından, KYB'nin yeniden birleşmesi çabaları içinde öne çıktı ve parti içinde ve ötesinde farklı sesleri uzlaştırmaya çalıştı.
Bafıl Talabani, Irak Cumhurbaşkanlarının seçim sürecinde oynadığı roller dışında KYB 4. Kongresi öncesinde partide bir yönetici konum üstlenmedi. 18 Şubat 2020'deki 4. Kongre'de KYB başkanlığına Liderlik Konseyi üyelerinin çoğunluğunun desteğiyle getirildi. 28 Ağustos 2022'de de Liderlik Konseyi'nin çoğunluğunun oylarıyla KYB'nin tek başkanı olarak göreve başladı.
Bafıl Celal Talabani, KYB Beşinci Kongresi'nde ikinci kez başkanlık görevine getirildi.
KYB'nin siyasi çıkarlarını desteklemek için 2010 yılında tam zamanlı askerlikten ayrıldı. 2010'ların ortalarında IŞİD'e karşı savaşa katılmak için geri döndü.
Siyasi kariyer
Aktif hizmetten ayrıldıktan sonra Bafel, Süleymaniye'deki aile yerleşkesine yerleşti. Parti içinde bir anlaşma yapıcı ve siyasi bir tamirci olarak kabul ediliyor ve aynı zamanda Kürdistan'ın çıkarları doğrultusunda partizan bölünmeler arasında sorunsuz bir şekilde hareket edebiliyor. Bafel, küçük kardeşi Kubad Talabani'nin Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nin başbakan yardımcısı olmasıyla birlikte siyasi bir figür olarak ortaya çıkmasının da arkasındaydı.
Bafel, 2016 yılında KYB'nin karar alma organına başkanlık etti ve KYB'nin müzakereler için İran'a giden heyetine eşlik etti. Talabani ailesinin üst düzey bir üyesi olarak geleneksel KYB liderlerini geri getirmede belirleyici bir rolü olduğu iddia ediliyor. O, KYB gerilimlerini azaltmak, Goran Hareketi ile KYB'nin ortak liderliğini yeniden tesis etmek ve Irak Kürdistanı eski Başkanı ve Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) lideri Mesud Barzani'ye birleşik bir yanıt hazırlamakla tanınıyor.
Editör: Editör Melek