DEM Parti Edirne Belediye Başkan adayı kim? DEM Parti Edirne adayı Mevlüt Aykoç ve Aylin Hacaloğlu kimdir? DEM Parti Edirne Belediye Başkan adayı kim? DEM Parti Edirne adayı Mevlüt Aykoç ve Aylin Hacaloğlu kimdir?
Türkiye, 31 Mart 2024'te gerçekleşecek yerel seçimlere kilitlenirken, Ak Parti'de kritik gün geldi çattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'ndeki AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı'nda İstanbul başta olmak üzere 26 ilin adaylarını açıkladı. Muğla Belediye Başkan Adayı Aydın Ayaydın'ın hayatı araştırılmaya başlandı. Peki, Aydın Ayaydın kimdir? Aydın Ayaydın kaç yaşında, ne mezunu? Detaylar haberimizde...
31 Mart 2024 yerel seçimleri yaklaşırken, AK Parti'nin Muğla Belediye Başkan Adayı Aydın Ayaydın, merak konusu oldu. İstanbul başta olmak üzere 26 ilin adaylarının açıklandığı AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı'nda dikkat çeken Ayaydın'ın hayatı ve kariyeri haberimizde!
Aydın Ayaydın: Eğitimi ve Mesleki Kariyeri
Aydın Ayaydın, İstanbul İktisadi Ticari İlimler Akademisi'nden mezun olmuş, ardından Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde İktisat alanında yüksek lisans ve doktora yaparak ekonometri profesörü unvanına sahip olmuştur. 1992 yılında Turgut Özal tarafından YÖK üyeliğine atanmış ve 1995 yılında DYP'den milletvekili adayı olabilmek için istifa etmiştir.
Aydın Ayaydın: Bankacılık ve Finans Kariyeri
Aydın Ayaydın, finans sektöründe önemli görevlerde bulunmuş bir isimdir. Bankalar Birliği Başkanlığı, Emlakbank Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı, Vakıfbank Genel Müdürlüğü, Şekerbank Genel Müdürlüğü gibi önemli pozisyonlarda görev almıştır. Aynı zamanda İş Bankası, Sınai Kalkınma Bankası ve Sınai Yatırım Bankası Yönetim Kurulu Üyeliği gibi görevlerde bulunmuştur.
Aydın Ayaydın: Medya Kariyeri ve Gazetecilik
Sarı basın kartı sahibi olan Aydın Ayaydın, bir dönem Takvim ve Sabah Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapmış, daha sonra VATAN gazetesinde köşe yazarlığına devam etmiştir.
Aydın Ayaydın: Sivil Toplum Kuruluşları ve Diğer Görevleri
Aydın Ayaydın, Türkiye-Romanya Parlamentolararası Dostluk Grubu üyesi olarak sivil toplum çalışmalarına katılmıştır. Aynı zamanda İKV ve İAV gibi önemli kuruluşlarda yönetim kurulu üyeliği yapmış, Hür Sigorta ve Güneş Sigorta'da Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenmiştir.
Evli ve üç çocuk babası olan Aydın Ayaydın, AK Parti'nin Muğla Belediye Başkan Adayı olarak halkın karşısına çıkmaktadır. 31 Mart 2024'te gerçekleşecek yerel seçimlerde Ayaydın, Muğla'da nasıl bir performans sergileyecek merakla bekleniyor.**
AYDIN AYAYDIN NE MEZUNU?
İstanbul İktisadi Ticari İlimler Akademisi'ni bitirdi, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde İktisat konusunda yüksek lisans ve doktora yaptı. Marmara Üniversitesi Öğretim Üyeliği, 1993 yılında ekonometri profesörü oldu. Eylül 1992'de dönemin cumhurbaşkanı Turgut Özal tarafından YÖK üyeliğine atanmıştır ve 1995 yılının Kasım ayında DYP'den milletvekili adayı olabilmek için istifa etmiştir.
AYDIN AYAYDIN KİMDİR?
Bankalar Birliği Başkanlığı, Emlakbank Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı, Vakıfbank Genel Müdürlüğü, Şekerbank Genel Müdürlüğü, İş Bankası, Sınai Kalkınma Bankası ve Sınai Yatırım Bankası Yönetim Kurulu Üyeliği, İKV, İAV Yönetim Kurulu Üyeliği, Hür Sigorta ve Güneş Sigorta Yönetim Kurulu Başkanlığı, Şeker Sigorta Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği yapmıştır.
Bir zamanlar Takvim ve Sabah Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapan sarı basın kartı sahibidir. 2011 seçimleri öncesine kadar VATAN gazetesi'nde köşe yazarlığı yapmıştır. Türkiye-Romanya Parlamentolararası Dostluk Grubu üyesidir. Evli ve üç çocuk babasıdır.
Editör: Editör Melek