2024 Bekçi alımı ne zaman? EGM Bekçi başvuruları başladı mı? EGM - Polis Akademisi Çarşı ve Mahalle Bekçisi başvuru 2024 Bekçi alımı ne zaman? EGM Bekçi başvuruları başladı mı? EGM - Polis Akademisi Çarşı ve Mahalle Bekçisi başvuru
Karne Günü ve Yaz Tatili
Öğrencilerin ve ailelerin merakla beklediği karne günü ve ardından başlayacak olan üç aylık yaz tatili hakkında bilgiler aşağıda yer alıyor:
Karne Günü
Öğrenciler, uzun bir eğitim döneminin sonuna gelerek karne heyecanını yaşıyorlar. Eylül ayında başlayan ve Haziran ayında sona eren eğitim-öğretim döneminin ardından karneler öğrencilere verilecek. 2023-2024 eğitim-öğretim yılında, 14 Haziran 2024 tarihinde karneler dağıtılacak. Bu tarih, öğrencilerin yaz tatiline girmeden önceki son günlerini yaşayacakları gün olacak.
Yaz Tatili Başlangıcı
Eğitim döneminin sona ermesiyle birlikte öğrenciler, üç aylık yaz tatiline çıkacaklar. Yaz tatili, 14 Haziran 2024 tarihinde başlayacak. Öğrenciler, yaz tatili boyunca dinlenme ve kendilerini geliştirme fırsatı bulacaklar. 2024-2025 eğitim-öğretim yılı ise takvime göre 9 Eylül 2024 tarihinde başlayacak.
Karnelerde Yeni Tasarım
Milli Eğitim Bakanlığı, ortaokul öğrencilerine yönelik karnelerde önemli bir değişiklik yapma kararı aldı. Daha önce sadece ders ve davranış notlarını içeren karnelerde, sosyal etkinliklere katılım durumları da yer alacak. Böylece, öğrencilerin akademik başarılarının yanı sıra sosyal etkinliklere katılımları da değerlendirilmiş olacak. Bu yeni tasarımlı karneler, 2023-2024 eğitim-öğretim dönemi sonunda ilk kez öğrencilere dağıtılacak.
Editör: SEVİLAY YUMUŞAK