Saadet Partisi’den ormanlık alanlarla ilgili kanun teklifi Saadet Partisi’den ormanlık alanlarla ilgili kanun teklifi
Toplantıda, depremin ardından geçen 15 aylık süreci değerlendiren Dora, gazetecilere ve bölgedeki çalışmalara katkıda bulunan herkese teşekkür etti.
"Sesimizi Duyurmak İçin Sizlere İhtiyacımız Var"
MHP Milletvekili Zuhal Karakoç Dora, konuşmasında Kahramanmaraş’ın deprem sonrası durumunu ve bölgenin ihtiyaçlarını vurguladı. "Ne kadar çalışırsak çalışalım, sesimizi duyuramadığımız sürece pek çok iş yok hükmünde kalıyor" diyen Karakoç, basın mensuplarının bu süreçteki özverili çalışmalarının önemine değindi. "Sizler, bizim sesimizin daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayan en kıymetli aracılarsınız" dedi.
Whatsapp Image 2024 06 03 At 16.36.08"Kahramanmaraş’ın Ortak Akılla Yönetilmeye İhtiyacı Var"
Toplantıda şehrin yeniden inşası ve iyileştirilmesi adına atılan adımlara dikkat çeken Dora, "Bu şehir hepimizin. Birimizin aklına gelen birinin aklına gelmeyebilir. Dolayısıyla bu şehrin ortak akılla yönetilmeye ihtiyacı var" dedi. Gelecekte Kahramanmaraş’ta normal bir hayatın sürdürülmesi için yapılan her çalışmanın önemine vurgu yaptı.
"Yıkıcı Değil, Yapıcı Olmalıyız"
Şehrin sorunlarını dile getirmenin önemine değinen Dora, eleştirel bir dil yerine yapıcı bir yaklaşımın gerekliliğini belirtti. "Bu süreçte yaralayıcı bir dil kullanmanın ya da sadece eleştirel bakmanın hiç kimseye faydası olmaz. Sürecin büyük bir hassasiyetle yürütülmesi gerekiyor" diye konuştu. Farklı görüşlerin her zaman olacağını kabul eden Dora, bu görüşlere kulak vermenin ve ortak akılda birleşmenin önemini vurguladı.
"Deprem Yaraları Kolay Kapanmayacak"
Depremin etkilerinin uzun yıllar süreceğini belirten Dora, "Bu yara çok büyük. Bu yara kolay kapanmayacak. Unutuldu zannetmeyin, burada hala çok büyük bir depremde de halk var" dedi. Karakoç, meclis kürsüsünde ve basın açıklamalarında sürekli olarak Kahramanmaraş’ı anlattığını ve şehrin ihtiyaçlarını dile getirdiğini söyledi.
"Yeni Kahramanmaraş Hepimizin Eseri Olacak"
Toplantının sonunda gazetecilere ve bölgedeki tüm çalışanlara teşekkür eden Dora, "Yeni Kahramanmaraş hepimizin eseri olacak. Yazdıklarınız ve çizdiklerinizin, altına gelen yorumların hepsini tek tek okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Bu şehre layık evlatlar olarak yaptığınız çalışmalar için ne kadar gurur duysak az" dedi.
Toplantıya, MHP İl Başkanı Vahit Demiröz, Onikişubat İlçe Başkanı Ömer Emrah Satıcı, Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Muhammed Paçacı da katıldı.
Muhabir: MURAT KUŞCU