Yunanistan sallandı! Yunanistan sallandı!
Yunanistan'ın Güneyinde Şiddetli Deprem
Yunanistan'ın İllia bölgesinde şiddetli bir deprem meydana geldi. Depremin büyüklüğü konusunda çeşitli kaynaklardan bilgiler gelirken, henüz can ve mal kaybına ilişkin resmi bir açıklama yapılmadı. Ancak deprem, Başkent Atina'nın bulunduğu Attika bölgesinde de hissedildi.
733E1637 2Gb8Cv2665Ectmmuvtt8Z
Avrupa Akdeniz Sismoloji Merkezi'nin son dakika açıklamasına göre, Yunanistan'ın Mora Yarımadası'nda art arda 5,6 ve 5,7 büyüklüğünde iki deprem meydana geldiği bildirildi. Bu sarsıntılar, bölgedeki insanlar arasında endişe ve korku yarattı.
Atina Üniversitesi ise yaptığı açıklamada, Yunanistan'ın güneyinde, kıyı sahanlığında 5.8 büyüklüğünde bir depremin yaşandığını duyurdu. ABD Jeoloji Araştırmaları Kurumu da bu depremi 5.8 olarak doğruladı.
Deprem, bölgedeki insanlar arasında büyük bir korku ve endişeye yol açtı. Özellikle Mora Yarımadası'nda yaşayanlar, depremin etkisiyle panik yaşadı ve güvenli bölgelere tahliye edildi.
Henüz resmi kaynaklar tarafından can ve mal kaybına ilişkin bir bilgi verilmedi. Ancak yetkililer, depremin etkilerini değerlendirerek gerekli önlemleri almaya çalışıyorlar. Özellikle hasar tespiti ve yardım çalışmaları hızla başlatıldı.
Muhabir: SEFA BAŞER