TV yayın akışı 13 Temmuz Bugün kanallarda ne var? TV8, Kanal D, Star TV, NOW, ATV, TRT 1 yayın akışı TV yayın akışı 13 Temmuz Bugün kanallarda ne var? TV8, Kanal D, Star TV, NOW, ATV, TRT 1 yayın akışı
Yunus Ataman Diyarbakır Yenişehir Kaymakamlığına Atandı
Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararı ile Kahramanmaraş Elbistan Kaymakamlığı görevini yürüten Yunus Ataman, Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesine atandı. Peki, Yunus Ataman kimdir? İşte detaylar...
Yunus Ataman Kimdir?
Yenişehir Kaymakamı Yunus Ataman, 1982 yılında Adıyaman’ın Sincik ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Sincik’te tamamladıktan sonra, Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, İktisat bölümünden mezun oldu.
Kaymakamlık Kariyeri
2012 yılında İçişleri Bakanlığı’nın açtığı Kaymakamlık sınavını kazanarak 2013 yılında Kırıkkale Kaymakam Adayı olarak mesleğine başladı. Bursa Gemlik ve Osmangazi ilçelerinde teftiş staj görevini tamamladıktan sonra, Eskişehir Sivrihisar ve Konya Ilgın ilçelerinde kaymakam refikliği yaptı.
Yurtdışı Eğitim ve Başarılar
Bir yıl boyunca İngiltere Portsmouth Üniversitesi’nde master programını tamamlayan Ataman, 2016 yılında Kaymakamlık kursunu üstün başarı ile bitirdi. Ardından, 06.06.2017 - 13.09.2018 tarihleri arasında Havsa Kaymakamı, 17.09.2018 - 25.07.2020 tarihleri arasında Boğazkale Kaymakamı olarak görev yaptı. 26.07.2020 - 07.09.2023 tarihleri arasında ise Saray Kaymakamlığı ve Saray Belediye Başkan Vekilliği görevini yürüttü.
Ödüller ve Projeler
Yunus Ataman, Boğazkale Kaymakamlığı döneminde, ilçenin kalkınmasına yönelik turizm, tarım ve hayvancılık alanlarında hazırladığı projelerle dikkat çekti. 10 Ocak 2020 tarihinde düzenlenen İdareciler Günü’nde, “Şehit Kaymakam Ersin Ateş” ödülüne layık görülerek yılın kaymakamı seçildi.
Kişisel Hayatı
Yunus Ataman evli ve iki çocuk babasıdır. Yeni görev yeri olan Diyarbakır Yenişehir ilçesinde de başarılı çalışmalara imza atması bekleniyor.
Yenişehir Kaymakamlığı görevinde Yunus Ataman’a başarılar dileriz.
Editör: SEVİLAY YUMUŞAK