Meteorolojik Uyarı: İstanbul, Çanakkale, Edirne İçin Okullar Tatil Mi?

Marmara Bölgesi'nde etkili olan soğuk hava dalgası ve kar yağışı, yarın okulların tatil olup olmayacağı sorularını gündeme getirdi. İstanbul, Çanakkale, Edirne gibi illerde hava durumu uyarılarına dikkat çekilirken, öğrenciler, öğretmenler ve veliler 10 Ocak Çarşamba günü için beklenen durumu merak ediyor.

mebYarın Okullar Var Mı Yok Mu? Merakla Beklenen Açıklama

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün hava durumu verileri ve AKOM'un uyarıları, birçok şehirde okulların tatil olup olmayacağı konusunda spekülasyonlara neden oldu. Özellikle İstanbul, Kırklareli, Edirne, Tekirdağ, Çanakkale, Bilecik gibi bölgelerde kar yağışının etkili olacağı tahmin ediliyor. Valilik duyuruları, beklenen kar yağışının şiddetine bağlı olarak okulların tatil edilip edilmeyeceği konusunda merakla bekleniyor.

Meteoroloji'den Kuvvetli Yağış Uyarısı

Meteoroloji'nin son değerlendirmelerine göre, yurdun batı kesimlerinde görülecek olan yağışların Muğla, Çanakkale, İzmir, Manisa, Balıkesir, Aydın gibi illerde kuvvetli ve Muğla'nın kıyı kesimlerinde yer yer çok kuvvetli olacağı öngörülüyor. Yağışlarla birlikte Manisa ve Balıkesir'in yüksek kesimlerinde, Çanakkale'de karla karışık yağmur ve kar şeklinde beklenen kuvvetli yağışlar, olumsuz hava koşullarına neden olabilir.

Van’dan Gelip Kahramanmaraş’ta Hobi Sınıfı Kurdu Van’dan Gelip Kahramanmaraş’ta Hobi Sınıfı Kurdu

Fırtına, yağış, kar ve diğer olumsuz hava koşulları nedeniyle devam eden belirsizlikle birlikte, okulların tatil olup olmayacağına dair henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Valilik duyuruları takip edilerek, öğrenci, öğretmen ve velilerin bilgi alması bekleniyor.

Editör: SEVİLAY YUMUŞAK