Türkiye'yi Bekleyen Kar Yağışına Dair Meteorolojik Uyarılar

Mevsim Normallerinin Altında Sıcaklıklar

Türkiye, kış mevsimine giriş yapmış olsa da, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarılara göre beklenen kar yağışıyla karşı karşıya. Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altına düştüğü bu günlerde, özellikle kuzeybatı kesimlerden başlayarak hava sıcaklıklarının daha da azalması öngörülüyor.

Yağışlı Bir Hafta Öngörüsü

Mevsim Normallerinin Altına İnen Sıcaklıklar ve Yağışlar

Ülke genelinde parçalı ve çok bulutlu bir hava beklenirken, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı ve Orta Karadeniz ile Aksaray, Nevşehir, Kırşehir ve Yozgat çevreleri ile Konya'nın kuzey kesimlerinde yağmur ve sağanak yağışlar bekleniyor. Özellikle Kıyı Ege, Ankara, Çankırı, Çorum, Kırıkkale çevreleri, Balıkesir’in batı kıyı ilçeleri ve Antalya’nın doğu kesimlerinde ise yağışların lokal olarak kuvvetli olması tahmin ediliyor.

Özellikle Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'da Dikkat Çeken Tehlike

Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır. Ayrıca, sabah ve gece saatlerinde doğu kesimlerde yer yer pus ve sis olaylarının görülmesi bekleniyor.

Geleceğin Hukukçularına Kariyer Tavsiyeleri Geleceğin Hukukçularına Kariyer Tavsiyeleri

meb9-10 Ocak Tarihlerinde Okullar Tatil Edilir mi?

9-10 Ocak tarihlerinde okulların tatil edilip edilmeyeceği konusunda henüz resmi bir açıklama gelmedi. Konuyla ilgili gelecek olan açıklamalar haberimizde anında yer alacaktır. Öğrenciler, veliler ve öğretmenler bu süreçte güncel bilgileri takip etmeye devam ediyor.

Editör: SEVİLAY YUMUŞAK