Yan Oda'nın Ferhan Alabey'i: Bülent Polat

Ferhan Alabey Kimdir?

Yan Oda dizisinin izleyicilerinin merakla takip ettiği karakterlerden biri olan Ferhan Alabey'i canlandıran isim, deneyimli oyuncu Bülent Polat'tır. Ferhan, Fikret'in kardeşi ve Taylan'ın amcası olarak dikkat çeker. Alabey ailesinin sevilmeyen oğlu olarak tanımlanan Ferhan, ailenin içinde çalkantılı bir rol üstlenmektedir.

Bülent Polat Kimdir?

1979 yılında Tunceli'de doğan Bülent Polat, Türk televizyon ve sinema dünyasının tanınmış isimlerinden biridir. Zaza kökenli olan Polat, 1986 yılından itibaren oyunculuk kariyerine adım atmıştır. Avrupa Yakası, Dadı, Behzat Ç., İşler Güçler, Bir Zamanlar Çukurova ve Kuruluş Osman gibi sevilen dizilerde önemli roller üstlenmiştir.

Gelinim Mutfakta Burçin Kimdir? Burçin Başaran Kaç Yaşında, Nereli? Gelinim Mutfakta Burçin Kimdir? Burçin Başaran Kaç Yaşında, Nereli?

Yandaki Oda Ferhan kim? Bülent Polat kimdir? - Yeni Bakış - Son Dakika  HaberleriYaşamı ve Kariyeri

Oyunculuk kariyerine 1989 yılında Atlı Karınca dizisiyle başlayan Polat, sonrasında çeşitli televizyon dizilerinde ve tiyatro oyunlarında rol almıştır. Avrupa Yakası dizisinde canlandırdığı Şehsuvar (Şesu) karakteriyle geniş kitlelerce tanınmıştır. Sinema alanında da başarılı işlere imza atan Polat'ın yer aldığı filmler arasında Giz, Balans ve Manevra, Keloğlan Kara Prens’e Karşı, Sıfır Noktası, Tut Sözünü ve Atatürk'tür.

Özel Hayatı

Bülent Polat, 2015 yılında Duygu Polat ile evlenmiş ve bu evlilikten iki çocukları olmuştur.

Bülent Polat'ın Kariyerindeki Yeri

Yan Oda dizisiyle bir kez daha ekranlara dönen Bülent Polat, kariyerindeki başarılı ivmeyi sürdürmektedir. Şimdi ise Ferhan Alabey karakteriyle izleyicilerin karşısına çıkarak yeni bir heyecan ve merak uyandırmaktadır.

Editör: SEVİLAY YUMUŞAK