Antalya Valiliğinden teleferik kazasına ilişkin açıklama Antalya Valiliğinden teleferik kazasına ilişkin açıklama

2024 Üsküdar İftar Çadırı: Üsküdar'da İftar Çadırı Nerede?

11 ayın sultanı Ramazan'ın başlamasıyla birlikte, Türkiye'nin en büyük geleneklerinden biri olan iftar çadırları da vatandaşların ilgisini çekiyor. İstanbul'da iftar çadırlarının nerelerde kurulacağı ise merak ediliyor. İşte detaylar:

İftar (2)+2024 İstanbul'da İftar Çadırı Kurulacak Mı?

Ramazan-ı Şerif'in gelmesiyle birlikte, vatandaşlar İstanbul'da iftar çadırlarının kurulup kurulmayacağını araştırıyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da ilçe belediyeleri ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından iftar çadırları organize edilecek.

2024 İftar Çadırları Nerede Olacak, Nerede Yemek Dağıtılacak?

İstanbul'un özel geleneklerinden olan iftar çadırları, Mecidiyeköy, Avcılar, Beylikdüzü, Esenyurt ve Cevizlibağ metrobüs duraklarında; Yenikapı Marmaray İstasyonu'nda; Beşiktaş ve Kadıköy İskelelerinde; Ümraniye, Çekmeköy, Kozyatağı, Kartal metro istasyonlarında; Eminönü, Şirinevler ve Üsküdar meydanlarında kurulacak.

2024 Üsküdar İftar Çadırı Nerede?

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "11 ayın sultanı Ramazan hoş geldi, gönlümüzü şenlendirdi. Kütüphanelerimizde ders çalışan, sınavlarına hazırlanan öğrencilerimiz ilk sahurlarını belediyelerinde yaptılar, 1 ay boyunca iftar ve sahurda bizimle olacaklar." dedi. Bu açıklama, Üsküdar'da da iftar çadırının kurulacağına dair bir işaret niteliği taşıyor. İftar çadırının tam yeri hakkında daha fazla bilgi belediye tarafından duyurulacak.

Editör: SEVİLAY YUMUŞAK