Türkoğlu Belediyesinden Tesis Atağı

Göreve başladığı günden bu yana sosyal belediyecilik ilkesiyle ‘her mahallede bir sosyal tesis’ hedefi koyan Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, ilçede tesis atağını devam ettirdi.

Türkoğlu Belediyesinden Tesis Atağı

Avşarlı Mahallesi’nde yapılan ‘Zekiye ve Mahmut Yavşan Taziye Evi ve Sosyal Tesisi’ açılışında konuşan Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, “Biz bugün Türkoğlu’nu Kahramanmaraş’ımızın merkezi kadar güzel, Kahramanmaraş’ın merkezinde bile olmayan sosyal tesislerin olduğu bir ilçe haline getirdik” dedi.

Daha önce ilçede bulunan birçok mahalleye sosyal tesis kazandıran Türkoğlu Belediyesi, son olarak Avşarlı Mahallesi’nde doğup küçük yaşta İstanbul’a giden ve orada iş adamı olan İrfan- Zafer Yavşan kardeşlerin de katkılarıyla Avşarlı Mahallesi’ne sosyal tesis kazandıran Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, hedeflerine emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Avşarlı Mahallesi’ne yapılan Zekiye ve Mahmut Yavşan Taziye Evi ve Sosyal Tesisinin açılışında konuşan Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Türkoğlu’na Kahramanmaraş’ın merkezinde bile olmayan sosyal tesislerin kazandırıldığını söyledi. Türkoğlu’na şimdiye kadar 20’ye yakın halı saha kazandırdıklarını da belirten Başkan Okumuş, katkılarından dolayı İrfan ve Zafer Yavşan kardeşlere teşekkür etti.

“YOLLARIN YÜZDE 90’INI BİTİRDİK”

Başkan Okumuş sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bugün burada çok güzel bir eseri açıyoruz. Emeği geçen bütün herkese teşekkür ediyorum. Avşarlıdaki sokaklarında iyileştirmesini yaptık. Harika bir mahalle haline geldi. 2014’te geldiğimizde Büyükşehir Belediyemizle birlikte gerek Türkoğlu tarafından, gerekse Dönüklü, Fatih tarafından yollarımızı yaptırdık. Mahalle içerisindeki yollarımızın yüzde 95’ini bitirdik. Geri kalanını da en kısa zamanda bu yaz itibariyle bitireceğiz. Çocuklarımıza ve gençlerimize halı saha ve mahalledeki okulun yenilenmesi gibi eserleri de Avşarlı’ya kazandırdık. Biz sizleri canı gönülden seviyoruz. AK Parti’ye ve Cumhurbaşkanımıza yüzde 90’ın üzerinde verdiğiniz desteklerden dolayı teşekkür ediyorum.

“4 HALI SAHA DAHA YAPACAĞIZ”

İlçenin 4 alanını spor tesis ile donatan ve spor sevgisini ilçedeki sportif faaliyetlere yansıtan Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, “Biz bugün Türkoğlu’nu yaşanabilir bir ilçe haline getirdiysek, Kahramanmaraş’ımızın merkezi kadar güzel, Kahramanmaraş’ın merkezinde bile olmayan sosyal tesislerin olduğu bir ilçe haline getirdiysek, Cumhurbaşkanımızın bize vermiş olduğu, milletvekillerimizin bize vermiş olduğu desteklerden dolayıdır. Ben 2004’te Beyoğlu Belediye Başkanıydım. O zaman belediye seçimleri AK Parti’nin ilk yerel seçimleriydi. O zamanki imkanlar çok fazla yoktu. Ancak, Cumhurbaşkanımızın belediyeci geçmişinden dolayı, belediyelere verdiği desteklerden dolayı bugün Türkoğlu’nda 4 tane tam donanımlı spor tesisimiz var. Yarı olimpik yüzme havuzu, FİFA kriterlerinde futbol sahaları, yaşam alanları ve halı sahalar gibi birçok spor tesisini kazandırdık. 20’ye yakın halı saha yaptık. Bu yılda 5 tane daha yapacağız. Türkoğlu merkezde bir tane halı saha vardı. Bugün Türkoğlu genelinde 4 tane spor kompleksi, 20’ye yakın halı sahamız var. İrfan ve Zafer Beylerin doğduğu yere aidiyeti, doğduğu yeri sevmesi örnek bir harekettir. Küçük yaşlarda İstanbul’a gidip, bugün iş insanı olarak Avşarlı’ya dönmesi örnek bir harekettir. Onunla ilgili ne kadar gurur duysak az. İstanbul’a gittiğimde Avşarlılar, buradakinden daha fazla orada var. Türkoğlu’nu orada çok iyi temsil ediyorlar.”

“İLÇENİN HER YERİNDE İMZASI VAR”

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir ise Türkoğlu’nun her yerinde Osman Okumuş’un eserleri olduğunu söyledi. Özdemir, “Osman Başkanımız, Avşarlı Mahallesi’ndeki hizmetlerine devam ediyor. Türkoğlu’nun her yerinde Osman Okumuş imzası var. Hatta Kahramanmaraş’ın birçok yerinde de ondan yardım isteyenleri geri çevirdiğini görmedim. Bu nedenle ona teşekkür ediyorum. Belediyecilikte iyi hizmet etmek, güler yüzlü olmak, insanlarla iç içe olmak çok kıymetlidir. Bazen hizmet yaparsın, yüzün asık olur, seni sevmezler. Yaptığın hizmetin kıymeti olmaz. Bazen çok güler yüzlü olursun, hizmet yapamazsın. Osman Başkan’da bunun ikisi de var. Gayette çalışkan bir kişilik. Çok iyi hizmetler yaptı. Türkoğlu’nu çok güzel yerlere getirdi. Bu nedenle ona müteşekkiriz. İrfan ve Zafer Beylerle ilgili olarak şunu söylemem gerekiyor; İnsan doğduğu, büyüdüğü topraklara her zaman minnettardır. Kendi memleketlerine, doğdukları yere vefa gösterdiler ve bu tesisin yapımına büyük katkı sağladılar. Onların da işleri rast gitsin” ifadelerini kullandı.

“SOSYAL TESİSİN MAHALLEMİZE HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM”

Avşarlı Mahallesi’nde doğan iş adamı İrfan Yavşan ise yapılan sosyal tesisin hayırlı olmasını diledi. Yavşan, “ Burası bizim baba ve dede yurdumuz. Çok zor şartlarda yaşadığımız, toprağının her zerresinde annemin gözyaşları olan bu yerin ilçemizin hizmetkârı, Belediye Başkanımız Osman Okumuş Beyin mahallemiz için böyle bir tesisi uygun görmesi bizi çok memnun etti. Belediyemiz ile işbirliği içerisinde yapmış olduğumuz bu tesisin mahallemiz halkına hayırlı olmasını diliyorum. Belediye Başkanımıza Sokak iyileştirmesi ve ilçemize yaptığı diğer hizmetler adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. HABER: İLKER YİYEN

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner180