DEM Parti Bitlis Belediye Başkan adayı kim? DEM Parti Bitlis adayı Sümeyye kızılkaya ve Enver Barin kimdir? DEM Parti Bitlis Belediye Başkan adayı kim? DEM Parti Bitlis adayı Sümeyye kızılkaya ve Enver Barin kimdir?
Başvuru Şartları ve Zamanı
TOKİ Emlak Müzayede resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, başvuruların başladığı belirtilirken, 18 yaşını doldurmuş her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının ve kanunlara uygun kurulmuş tüzel kişiliklerin başvuru yapabileceği ifade edildi.
Başvuru İçin Gerekli Teminatlar
Başvuru yapacak kişilerin istedikleri ev ile ilgili teminat ödemesi yapmaları gerekiyor. Teminat ödemeleri Ziraat Bankası ve Halk Bankası şubelerine yapılıyor. Açıklamada, "Açık Artırma toplantısına katılacak olan gerçek veya tüzel kişiler, toplantı öncesinde T.Halk Bankası A.Ş ve T.C. Ziraat Bankası A.Ş'nin tüm şubelerine katılım teminatı yatıracaklardır. Satın alınmak istenilen taşınmaz adedi kadar teminat yatırılması gerekmektedir" denildi.
Başvuru yapacak kişilerin ödemesi gereken teminat bedelleri şu şekilde belirlendi:
  • Muhammen bedeli 699.999 TL'ye kadar olanlar için 50.000 TL,
  • Muhammen bedeli 700.000 - 1.499.999 TL'ye kadar olanlar için 100.000 TL,
  • Muhammen bedeli 1.500.000 - 4.999.999 TL'ye kadar olanlar için 200.000 TL,
  • Muhammen bedeli 5.000.000 TL ve üstünde olanlar için 500.000 TL.
Hangi İllerde Konut Satışı Yapılacak?
TOKİ tarafından satışa çıkarılan konutlar, 26 ilde yer alacak. İllerle ilgili detaylı bilgiler açıklanmadığından, başvuru yapacak kişilerin TOKİ resmi internet sitesinden ilgili duyuruları takip etmeleri öneriliyor.
Bu gelişmeler ışığında, TOKİ'nin uygun vadelerle ev satışıyla ilgili detayları ve başvuru süreci kamuoyu tarafından yakından takip edilmeye devam ediyor. Başvuru ve satış detaylarına ilişkin güncel bilgilerin resmi kanallardan alınması önemlidir.
Editör: Editör Melek