Isparta'da alt geçide devrilen otomobildeki 2 kişi yaralandı Isparta'da alt geçide devrilen otomobildeki 2 kişi yaralandı
Türk Hava Yolları (THY), Venezuela, Meksika, Kolombiya, Küba ve Brezilya'ya seyahat edecek yolcular için önemli bir uyarıda bulundu. Dizinin genel şartlarını karşılamanın ötesinde, ülke otoritelerince belirlenen ek kontrol şartlarına uymayan yolcuların söz konusu ülkelere girişine izin verilmeyeceği açıklandı.
THY, Skytrax tarafından sekizinci kez Avrupa'nın en iyi hava yolu şirketi  seçildi
Son günlerde özellikle Meksika'ya Türk yolcuların kabul edilmediği haberleri gündeme gelmişti. THY, bu ülkelerde varış noktası olan uçuşlarda yolcu kabulü için pasaport ve vize gerekliliğinin yanı sıra ek kontrollerin uygulandığını duyurdu. Bu ek kontrollerin karşılanmaması durumunda, yolcuların ülkeye girişinin reddedilebileceği belirtildi. Bu nedenle uçuşa kabul sırasında benzer kontrollerin yapılacağı bilgisi de paylaşıldı.
THY'nin internet sitesinde yapılan açıklamaya göre, her bir ülkenin giriş koşulları farklılık gösteriyor. Örneğin, Venezuela'ya giriş için noter onaylı resmi davet yazısı gibi belgeler gerekebiliyor. Meksika'ya seyahat edecek yolcuların bagaj durumu ve seyahat amacına uygun belgeleri bulundurması zorunlu tutuluyor. Ayrıca, Kolombiya, Küba ve Brezilya gibi ülkelere seyahat edecek yolcuların da benzer kontrollerden geçmeleri gerekiyor.
THY'nin yaptığı bilgilendirmede, belirlenen şartların karşılanmaması durumunda yolcuların ülkeye girişlerine izin verilmeyeceği vurgulandı. Bu durumun özellikle uzun süreli konaklaması olan, bagajı olmayan, ilk kez yurt dışına çıkan veya beyan ettiği seyahat amacına uygun belgelere sahip olmayan yolcular için geçerli olduğu belirtildi. Bu kapsamda, uçuş öncesinde gerekli belgelerin ve koşulların detaylı bir şekilde incelenmesi ve karşılanması gerektiği ifade edildi.
Muhabir: SEFA BAŞER