ESAS NO : 2023/204 Esas
İLAN METNİ
Davacı HAMZA UZUNLAR ile Davalılar, ALKAN GÜVENLİK TEMİZLİK İNŞAAT GIDA TAŞIMACILIK SOSYAL HİZMETLER SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ, ALP SOSYAL HİZMETLER İNŞAAT DAYANIKLI TÜKETİM MALLARI OTOMOTİV NAKLİYAT TEMİZLİK HAYVANCILIK SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ, KAHRAMANMARAŞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI arasında mahkememizde görülmekte olan Alacak (İşçi İle İşveren İlişkisinden Kaynaklanan) davası nedeniyle;
Davanın özetle konusu şu şekildedir; davacı Hamza Uzunlar'ın üst işveren Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı'na ait taşeron şirketler olan; Alkan Güvenlik Temizlik İnşaat Gıda Taşımacılık Sosyal Hizmetler Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ve Alp Sosyal Hizmetler İnşaat Dayanıklı Tüketim Malları Otomotiv Nakliyat Temizlik Hayvancılık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'nde beden işçisi, servis elemanı, çaycı vs olarak 21/05/2004-09/03/2023 tarihine kadar tüm emir ve talimatları Kahramanmaraş Belediye Başkanlığı yetkililerinden alarak çalışmış ve emeklilik nedeniyle işten ayrılmıştır. Dava dilekçesinde belirtilene göre; emeklilik nedeniyle işten ayrıldığında kıdem tazminatı olarak 31/12/2007 tarihinden sonraki döneme ilişkin kıdem tazminatı ödemesi yapılmış ancak karşılığında 21/05/2004-31/12/2004 dönemine ilişkin çalışması karşılığında hak etmiş olduğu kıdem tazminatı ödemesi yapılmamıştır. Davacı, resmi tatillerde çalışmış olduğunu, fazla mesai çalışması yaptığını ancak bunların karşılığının kendisine ödenmediğini belirtmiştir. Davacı bu nedenlerden dolayı kıdem tazminatı alacağı yönünden kısmi dava, diğer alacak kalemleri yönünden belirsiz alacak davası açmıştır.
Davalı Alkan Güvenlik Temizlik İnşaat Gıda Taşımacılık Sosyal Hizmetler Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'ne dava dilekçesi ve tensip zaptı, adresin yıkılmış olması nedeniyle tebliğ edilememiştir. AFAD, mahalli kolluk birimi ve Ticaret Sicil Müdürlüğü'ne, davalı iş yerinin tebliğe yarar adresinin gönderilmesi istenilmiş ise de, gelen yazı cevaplarında dava dilekçesinde de belirtilen; Hayrullah Mah. Sandalzade Bulv. Seçkinler Apt. C BlokNo:8 Kat:1 Daire:1 Onikişubat/KAHRAMANMARAŞ adresi gönderilmiştir.
Davalı Alkan Güvenlik Temizlik İnşaat Gıda Taşımacılık Sosyal Hizmetler Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'ne tebligat yapılamadığından tensip zaptının ve dava dilekçesinin özetinin ilanen tebliğine karar verilmiş olup son ilan tarihinden itibaren 7 gün sonra tebligatın yapılmış sayılmasına karar verilmiştir. Davalı Alkan Güvenlik Temizlik İnşaat Gıda Taşımacılık Sosyal Hizmetler Sanayi ve Ticaret Limited Şirketinin duruşma günü olan 27/05/2024 günü saat 13:30'da duruşmada hazır bulunması veya kendisini bir vekille temsil ettirmeleri, aksi halde duruşma gününün, dava dilekçesi ve tensip zaptının kendisine tebliğe edilmiş sayılacağı ve yargılamaya devam edilerek yokluklarında karar verileceği ilanen tebliğ olunur.

#ilangovtr Basın No ILN02028781