Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden Tarımsal Kalkınma Desteği

Antalya Büyükşehir Belediyesi, tarımsal kalkınma desteklerine hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Süt Yemi Projesi hayata geçirilerek Korkuteli ilçesine bağlı 9 mahallede hayvancılıkla uğraşan çiftçilere toplam 36 ton süt yemi desteği sağlandı.

A W156188 03Kırsal Bölgelerde Üreticiye Destek

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek liderliğinde yerelden kalkınmaya büyük önem veriliyor. Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından Korkuteli ilçesine bağlı 9 mahalledeki çiftçilere yüzde 15 hibeli süt yemi desteği sağlandı. Bu destekle sağmal ineklerde süt üretiminin artırılması ve üreticilerin maliyet yükünün azaltılması hedefleniyor.

Süt Yemi Projesi ile Verimliliğin Artırılması

Proje kapsamında sağmal ineklerin süt verimliliğini artırmak amacıyla protein, sodyum, selüloz ve yağ bakımından zengin süt yemleri çiftçilere temin ediliyor. Bu sayede hayvan sağlığı ve üretim kalitesi destekleniyor.

A W156188 01-1Çiftçilerin Memnuniyeti

Proje kapsamında desteklenen çiftçilerden Şahali Karatoprak, yapılan desteğin kendilerine büyük bir kolaylık sağladığını belirterek teşekkürlerini iletti. Girdi maliyetlerinin artmasıyla zorlu koşullarda üretim yapmanın zorlaştığını ifade eden Karatoprak, yapılan destekler sayesinde çiftçilik maceralarını devam ettirebileceklerini söyledi.

Türksat Yeni İş İlanları: Personel Alımı Başvuruları Başladı! Türksat Yeni İş İlanları: Personel Alımı Başvuruları Başladı!

Tarımsal Kalkınma Hedefleniyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin tarım alanında gerçekleştirdiği Süt Yemi projesi, Korkuteli ilçesindeki çiftçilerin ekonomik olarak güçlenmelerine ve hayvancılık faaliyetlerini sürdürebilmelerine önemli bir katkı sağlıyor. Bu tür destekleme çalışmalarıyla tarım sektörünün kalkınması hedefleniyor.

Muhabir: MELİHA KÜÇÜKÖNDER