Depremzede esnafın umudu konteyner çarşı oldu Depremzede esnafın umudu konteyner çarşı oldu
Tarım ve Orman Bakanlığı, bünyesine yapılacak 158 personel alımı için başvuruların başladığını duyurdu.

Başvuru Şartları
 1. Genel Şartlar:
  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinin (A) bendinde belirtilen genel şartları taşımak.
 2. KPSS Şartı:
  • 2022 ve 2023 yıllarında yapılan KPSS sonuçları esas alınarak, "Tarım ve Orman Uzman Yardımcısı Nitelik Tablosu"nda belirtilen her bölüm için asgari 70 puan almış olmak.
 3. Yabancı Dil Şartı:
  • Son beş yıl içinde İngilizce, Rusça veya Çince dillerinden Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (e-YDS) en az (D) düzeyinde puan almak veya dil yeterliliği bakımından bunlara denkliği Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan belgeye sahip olmak.
 4. Yaş Şartı:
  • Yarışma sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01.01.1989 ve sonrasında doğanlar başvurabilir).

Başvuru Süreci ve Platform
İlgili ilana başvurular, "Kariyer Kapısı Platformu" üzerinden işe alım ve kariyer kapısı platformu üzerinden online olarak yapılacaktır.

Başvuru süreciyle ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak ve güncel duyuruları takip etmek adına adaylar, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın resmi internet sitesini düzenli olarak kontrol etmeleri önerilmektedir.
Resim
Resim
Resim
Editör: Editör Melek