Konut yatırım enstrümanı olmaktan çıktı! Konut yatırım enstrümanı olmaktan çıktı!
Antalya'nın Aksu ilçesinde bulunan Aysel Akın-Klaus Wagner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, okul bahçesinde bulunan serada ilk defa kesme çiçek yetiştirdi. Öğrenciler daha önce mantar, sebze çeşitleri, tropikal meyveler ve tarla bitkileri üretmişlerdi, ancak bu yıl kesme çiçek üretimine de adım attılar.
A W162966 01
Okul Müdürü Tülay Ateş, tarım alanında yürütülen çalışmalar hakkında bilgi vererek, kesme çiçek üretimindeki başarılarını vurguladı. Ateş, öğrencilerin sebze yetiştiriciliği konusunda bilgi ve beceri sahibi olduğunu belirtirken, kesme çiçek üretiminde de başarılı olduklarını ifade etti.
A W162966 03Kesme çiçeklerinin 200 metrekarelik alanda yetiştirildiğini belirten Ateş, işletmenin desteğiyle öğrenciler ve öğretmenlerin iş birliğiyle bu projeyi hayata geçirdiklerini dile getirdi. Elde edilen gelirin okul aile birliğine aktarıldığını belirten Ateş, bu gelirin okulun gelişimi için kullanıldığını söyledi.
Ateş, gelecek planlarından da bahsederek, yeni yerlerinde çiftçilerin henüz tanışmadığı ürünlerin yetiştirilmesini ve çeşitlendirme yapmayı hedeflediklerini ifade etti. Sebzecilik dışında farklı ürünlerin yetiştirilmesi ve okul bünyesindeki istiridye mantar atölyesinin faaliyete geçirilmesi planlarının olduğunu belirtti. Ayrıca, okulun öğrencilerine girişimcilik desteği sağladıklarını ve kendi işlerini kurma planları yapan öğrencilerin takibini yaptıklarını vurguladı.
Kaynak: İHA