Müstakil ev yanarak kullanılamaz hale geldi Müstakil ev yanarak kullanılamaz hale geldi
TADİLAT SIRASINDA PATLAMANIN ARDINDAN YANGIN ÇIKTI
Olay Gayrettepe'de Yıldız Posta Caddesi Esentepe Mahallesi Gönenoğlu Sokak'ta saat 13.00 sıralarında meydana geldi. Ramazan dolayısıyla kapalı olan 16 katlı binanın -1 ve -2'nci katında bulunan gece kulübünde tadilat yapıldığı sırada sahnenin yanında bir patlama olduğu iddia edildi. Patlamanın ardından gece kulübünde yangın çıktı.
16 katlı binanın altında bulunan gece kulübünde yangın: 5 kişi öldü, 12 kişi ağır yaralandı
Tadilat yapılan gece kulübünde yangın: 29 kişi öldü, 1 kişi yaralandı
ÇOK SAYIDA KİŞİ İÇERİDE MAHSUR KALDI
Yangının büyümesiyle kulüp ve bina dumanla doldu. O sırada kulüpte bulunanlar içeride mahsur kaldı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, ambulans ve sağlık ekibi sevk edildi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri içerideki yaralıları dışarı çıkardı. Olayda 29 kişi can verirken 1 kişi de yaralandı. Yangına itfaiye ekipleri 31 araç ve 86 personelle müdahale ederek söndürdü, soğutma çalışması başlatıldı.
Tadilat yapılan gece kulübünde yangın: 16 kişi öldü, 7 kişi yaralandı
"GECE KULÜBÜNÜN 1987'DE ALDIĞI BİR RUHSAT VAR"
İstanbul Valisi Davut Gül olay yerine gelerek yetkililerden detaylı bilgi aldı. Gül, daha sonra basın mensuplarına açıklamada bulunarak, "Gece kulübünün 1987 yılında aldığı bir ruhsat var. Bu ruhsat 2018 yılında yenilenmiş" ifadelerini kullandı. Yangınla ilgili soruşturma başlatılırken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'yı arayarak bilgi aldı.
Tadilat yapılan gece kulübünde yangın: 25 kişi öldü, 3 kişi yaralandı
İBB BAŞKANI İMAMOĞLU OLAY YERİNE GELDİ
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, olay yerine gelerek yetkililerden bilgi aldı ve basın mensuplarına açıklamada bulundu. İmamoğlu, "İçeride arama inceleme çalışmaları sürüyor, içeride başka kişilere ulaşma ihtimali var. Süreç zor bir ortamı gösteriyor çünkü inşaatla ilgili bazı malzemeler çok düzeniz şekilde yığılmış gözüküyor. İnşaat başvurusu yok, gerekli izinler alınmamış. Tabiri caizse kaçak bir inşaat yürütülmüş. Savcılık gerekli incelemeyi başlattı. Süreci arkadaşlarımız ilerletiyor. Yapının statiğine zarar verildi mi diye bakılacak gerekirse komşularımızla ilgili tahliye desteği olacağız çünkü yapı da eski bir yapı. Bu kadar işçinin içeride bulunması da bir soru işareti." ifadelerini kullandı.
Tadilat yapılan gece kulübünde yangın: 25 kişi öldü, 3 kişi yaralandı
Tadilat yapılan gece kulübünde yangın: 25 kişi öldü, 3 kişi yaralandı
5 KİŞİ HAKKINDA GÖZALTI KARARI VERİLDİ
Adalet Bakanı Yılmaz Tunç sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada adli soruşturma başlatıldığını ve 5 kişi hakkında gözaltı kararı verildiğini duyurarak, "İstanbul'un Beşiktaş İlçesi Gayrettepe Mahallesindeki bir işletmede çıkan yangında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Çıkan yangınla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adli soruşturma başlatılmış olup, 3 Cumhuriyet savcısı görevlendirilmiştir.
Olay yeri incelemesi ve delil toplama çalışmaları devam etmekte, iş güvenliği ve yangın konusunda uzman 3 kişilik bilirkişi ekibi de yangının çıkış nedeniyle ilgili çalışmalarını sürdürmektedir. Olayla ilgili işyeri yetkilisi 3 kişi ile birlikte mesul müdür ve tadilattan sorumlu 1 kişi olmak üzere toplam 5 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilmiştir. Soruşturma tüm yönleriyle ve titizlikle sürdürülmektedir." açıklamasını yaptı.
Tadilat yapılan gece kulübünde yangın: 16 kişi öldü, 7 kişi yaralandı
Tadilat yapılan gece kulübünde yangın: 16 kişi öldü, 7 kişi yaralandı
SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA BİLGİ VERDİ
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yangına ilişkin bir paylaşımda bulunarak, "İstanbul Şişli'de bir binada çıkan yangın söndürülmüş olup soğutma çalışmaları devam etmektedir. Olay yerine 26 adet ambulans ve 1 UMKE timi görevlendirilmiştir. Kayıplarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza şifa diliyorum." dedi. Yangında yaralananların Prof. Dr. Cemil Taşcıoğlu Şehir Hastanesine getirildiği öğrenildi.
İçeride başka kimsenin olup olmadığı hakkında ekiplerin başlattığı çalışmalar devam ediyor.
Tadilat yapılan gece kulübünde yangın: 15 kişi öldü, 8 kişi yaralandı
Tadilat yapılan gece kulübünde yangın: 15 kişi öldü, 8 kişi yaralandı
16 katlı binanın altında bulunan gece kulübünde yangın: 8 kişi öldü, 15 kişi yaralandı
16 katlı binanın altında bulunan gece kulübünde yangın: 5 kişi öldü, 12 kişi ağır yaralandı
12 katlı binada çıkan yangında 3 kişi ağır yaralandı
16 katlı binanın altında bulunan gece kulübünde yangın: 4 kişi öldü 12 kişi ağır yaralandı
Editör: ATİLLA ŞAKACI