2 bini aşkın düzensiz göçmene İçişleri 'Kalkan'ı! 2 bini aşkın düzensiz göçmene İçişleri 'Kalkan'ı!
CHP ile DEM Parti arasındaki 'Kent Uzlaşısı' her gün yeni bir skandal söylemi ortaya çıkarıyor. 'Kent Uzlaşısı' sonrası bir skandal açıklama da geçtiğimiz günlerde CHP'nin Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı Şükrü Erdem'den geldi.
Erdem; seçim çalışması sırasında girdiği kahvede terör elebaşı Abdullah Öcalan'ı aklamaya yönelik ifadeler kullandı. Erdem'in, kahraman Mehmetçik Irak'ın kuzeyinde PKK'yı yok etmeye hazırlanırken, "Artık PKK falan yok. Bitti o işler" şeklinde konuşması da dikkat çekti.
NE OLMUŞTU
CHP'li Mustafakemalpaşa Belediye Başkan adayı Şükrü Erdem, girdiği bir kahvehanede terör örgütü PKK'yı ve teröristbaşı Abdullah Öcalan'ı meşrulaştırmak için konuşma yaptı. Erdem, "Öcalan hain değildi. Bunu devlet kendi kendine canavar yaptı." dedi. Bebek katili Öcalan'ı korumak için skandal sözlerini sürdüren Erdem, "Siz bir konuda bana güvenin. Adam hain değil." dedi.
ŞÜKRÜ ERDEM KİMDİR?
Mustafakemalpaşa'nın geleceğine umut vaat eden isimlerden biri olan Şükrü Erdem, 1959 yılında Bursa'da dünyaya geldi. Eczacılık eğitimi alarak Anadolu Üniversitesi'nden mezun olan Erdem, iş hayatına eczacı olarak başladı ve zamanla serbest müteahhitlik alanında da kendini geliştirdi. Aynı zamanda spor alanında da etkin rol üstlenen Erdem, Mustafakemalpaşaspor'un başkanlığını yaparak sporun ilçe gençleri arasında yaygınlaşmasına katkı sağladı.
Doğru Yol Partisi'ne (DYP) üye olarak siyasete adım atan Şükrü Erdem, 1991 genel seçimlerinde Bursa ikinci bölge milletvekili olarak seçilerek siyasi arenada kendine sağlam bir yer edindi. Ardından Tansu Çiller hükümetinde, spordan sorumlu devlet bakanı olarak görev aldı ve sporun toplum üzerindeki olumlu etkilerini artırmak için çeşitli projeler gerçekleştirdi. Siyasi kariyerindeki görevlerinin yanı sıra Mustafakemalpaşa'nın yerel kalkınması ve refahı için çaba gösteren Erdem, halkının sorunlarına duyarlı yaklaşımı ve çözüm odaklı çalışmalarıyla takdir topladı.
Farklı kültürlerle iletişim kurma yeteneği ve uluslararası alanda etkin rol üstlenme becerisiyle tanınan Şükrü Erdem, İngilizce dâhil olmak üzere çeşitli dillerde bilgi sahibidir. Aile hayatında da başarılı bir denge kuran Erdem, evli ve bir çocuk babasıdır. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde CHP'nin Mustafakemalpaşa Belediye Başkan adayı olarak seçildi.
Editör: Editör Melek