Vanlı oryantiringciler Avrupa yolunda

Erzurum'da düzenlenen Kayakla Oryantiring Türkiye Şampiyonasında başarı elde eden Vanlı sporcular, Bulgaristan'da düzenlenecek Avrupa şampiyonasına katılacak.Türkiye Oryantiring...

Vanlı oryantiringciler Avrupa yolunda
Erzurum'da düzenlenen Kayakla Oryantiring Türkiye Şampiyonasında başarı elde eden Vanlı sporcular, Bulgaristan'da düzenlenecek Avrupa şampiyonasına katılacak.
Türkiye Oryantiring Federasyonu 2018 faaliyet programında yer alan ve Erzurum Kandilli Kayak Merkezinde yapılan Kayakla Oryantiring Türkiye Şampiyonasına katılan Vanlı sporcular, sergiledikleri üstün performansla Türkiye Oryantiring Milli Takımına seçilerek şubat ayında Bulgaristan'da düzenlenecek Avrupa şampiyonasına katılmaya hak kazandılar. Kayakla Oryantiring Türkiye Şampiyonasına katılan Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü sporcularından Uğur Ayçiçek Elit erkekler kategorisinde, Kezban Taş ise elit kadınlar kategorisinde birinci gelerek Türkiye Oryantiring Milli Takımına seçildiler.
Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Kayak Antrenörü Haris Korkmaz ise, Van'ın bu branşta önemli bir mesafe kat ettiğini belirterek, "İlimiz oryantiring sporunun tüm branşları için uygun bir iklime sahip iller arasında yer alıyor. İlimizde şimdiye kadar oryantiring branşında herhangi bir altyapı ve yarışmalarda ilimizi temsil edecek okullarda sporcu taramaları ile performans değerlendirilmeleri hiç yapılmamış. Bizler ise ilimizde son 3 yıldır il müdürlüğümüzün destekleriyle katıldığımız bu yarışmada iki sporcumuzun üstün bir performansla şubat ayında Bulgaristan'da yapılacak olan Avrupa şampiyonasında ülkemizi temsil edecekler" dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2018, 09:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER