U-23 De Altın Madalya U-15 Bornz Madalya

Güneyin Kırkpınarın'dan önce U-23 Avrupa Altın Madalya Anıl Berkan Kılıçsallayan'dan sonra U-15 Avrupa Bronz Madalya Remzi Temur'dan geldi.

U-23 De Altın Madalya U-15 Bornz Madalya

Kahramanmaraşlı Milli Güreşçi Remzi TEMUR U15 Avrupa Şampiyonasında üçüncü oldu

U15 Avrupa Güreş Şampiyonası 24-30 Mayıs 2021 tarihlerinde Bulgaristan'ın Başkenti Sofya’da gerçekleştirildi. Turnuvada Türkiye’yi temsil eden Kahramanmaraşlı Milli sporcu Remzi Temur, 57 Kğ Avrupa üçüncüsü oldu.

Güreş Milli takım kadrosunda katılan Kahramanmaraş Sporcu Eğitim Merkezi Sporcusu Remzi TEMUR 57 Kğ elde ettiği 3’ncülük derecesi ile Bronz Madalya kazandı.

Milli Sporcu Remzi TEMUR Şampiyona dönüşü Kahramanmaraş Güreş Eğitim Merkezi Antrenörleri ile birlikte Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz’u ziyaret etti. ''BOZ '' Başarılı güreşçiyi İl Müdürlüğü önünde çiçekler ile karşıladı. İl Müdürlüğü makamında devam eden ziyarette Remzi TEMUR Sofya’da yapılan Şampiyona hakkında bilgiler aktardı. İl Müdürü BOZ elde edilen başarıdan duyduğu memnuniyetini ifade ederek şunları söyledi: “Bulgaristan Sofya’da düzenlene Şampiyonada Remzi TEMUR Kardeşimizin başarısı bizleri gururlandırdı. Son dönemde güreş başta olmak üzere Kahramanmaraş’ın sporcuları ulusal ve uluslararası Şampiyonalarda peş peşe Madalyalar kazanıyor. Madalyalı şehrin evlatlarına da yakışan budur. Remzi Kardeşimizin derecesi ile birlikte Uluslararası şampiyonalarda 11 Madalyamız oldu. Bu önümüzdeki dönemde katlanarak devam edeceğine inancımız tamdır. Başta Sporcularımız olmak üzere bu başarılarda emeği geçen tüm antrenör ve İdarecileri tebrik ediyorum” dedi.

Ziyaret sonunda Gençlik ve Spor İl Müdürü Boz Remzi Temur’a Altın takarak ödüllendirdi. (HABER: İLKER YİYEN)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER