Hentbol’da Genç Nesil Şampiyon!

Kadınlar Bölgesel Lig maçlarında Kahramanmaraş’ı temsil eden Kahramanmaraş Genç Nesil Spor Kulübü adını şampiyonluğa yazdırdı.  

Hentbol’da Genç Nesil Şampiyon!

Gaziantep’te gerçekleştirilen ve 3 gün süren Kadınlar Bölgesel Lig final maçında Finale kalan Kahramanmaraş Genç Nesil Spor Kulübü şampiyonluğunu ilan etti.

Yıllar Önce Beton Zeminde Hentbola başlayan ve yeni dönemde Genç Nesil Bilişim Spor Kulübü çatısı altında bir araya gelen Kahramanmaraş’ın Altın Kızları Bölgesel Terfi Liginden 2. Lige adına sahaya çıktı ve gruplarında 2. Olarak adını 2. Lige yazdırdı. BESYO mezunu genç 7 kişi Kahramanmaraş Genç Nesil Bilişim Spor Kulübünü kurarak 7’den 70’e spor yaptırmayı amaçlarken Sportif anlamda da ilk şampiyonluğuna Hentbol takımı ile ulaştı.

Yenilikçi ve Genç Nesil’e hitap etmeye çalışan ve amacı 7’den 70’e spor yaptırmak ve başarıya odaklı olan BESYO mezunu genç 7 kişinin kurmuş olduğu Genç Nesil Bilişim Spor Kulübü Hentbol takımı Kahramanmaraş’ın Altın Kızlar topluluğunu bir araya getirerek şampiyonluğa ulaştı.

Gaziantep’te 6-8 2021 tarihleri arasında Grup Müsabakalarına Sponsor firmalardan Vensap yönetim kurulu başkanı Akif bakır, Sağlıklı yaşam ve kantinciler Derneği Başkanı Abdulkadir Zeki Gülmez ve Mis-AŞ yönetim kurulu başkanı İlhan Bozoğlu’nun maddi destekleri ile giden ve tecrübe yumağı oluşturarak Hentbolda tarih yazan Genç Nesil Bilişim Spor Kulübü Derneği Altın Kızlarla 2. Lige çıktı.

Başkanlığını Osman Doğru, As Başkanlığı’nı M. Mahfuz Erkan, Genel Sekreterliğini Berkay Bozoğlu, Muhasip (Sayman) Gülnur Akgöz, Spordan Sorumlu yönetici Zeynep Kerküt, Mehmet Oğulluk, Medyadan sorumlu Emine Kazıcı ve Nurgül Akyol, Gençlik faaliyetleri sorumlusu M. Mafuz Erkan Betül Kitiş’in yaptığı Onur kurulu Başkanlığını İlhan Bozoğlu’nun üstlendiği Genç Nesil Bilişim Spor Kulübü Derneği Hazırlıklarını Merkez1 Kapalı Spor Salonunda tamamlayarak Gaziantep’te yapılan turnuva sonrasına Kahramanmaraş’a 2. Lig takımı olarak geldi.

“İLK YILIMIZDA ŞAMPİYON OLMAK ÇOK GÜZEL”

Takımın kurulumu ile Hedefleri ve amaçları uğrunda çalışmalar yaptıklarını ifade eden kulüp Başkanı Osman Doğru, “Biz Genç Nesil Bilişim spor kulübü olarak her zaman gençlere önem verdik. Hayata geçirilen Genç Nesil Bilişim Spor Kulübü Derneği misyonu 7’den 70’e halkımızın hem kültürel hem sosyal hemde sporsal anlamda en üst seviyeye çıkartmayı amaçlayan etkinlikler, sempozyumlar, online konferanslar, turnuvalar düzenleyerek milli manevi değerlerimize sahip çıkmayı amaçlarken yeni proje ile de sportif alana hizmet etmeye çalışıyoruz. Hentbol takımımız ise Genç kızlarımızdan oluşan Kahramanmaraş’ın altın kuzlarından oluşuyor. Biz Genç Nesil Bilişim olarak burada Tecrübe yumağı oluşturduk. Burada bizlere Maddi manevi desteklerde oldu. Bu destekler sayesinde şampiyonluğa ulaştık. Bizlere Vensap yönetim kurulu başkanı Akif bakır, Sağlıklı yaşam ve kantinciler Derneği Başkanı Abdulkadir Zeki Gülmez ve Mis-AŞ yönetim kurulu başkanı İlhan Bozoğlu’nun maddi destekleri, Saha Tanzim noktasında Gençlik Spor İl Müdürümüz Cemil Boz nezaketinde Gençlik Faaliyetler Birimi Müdürümüz Ahmet Asım Demirdöğen, Personel ve Tahhuk Birimi Müdürümüz Muhammed Kapuçam, Onikişubat İlçe müdürümüz Kadir Gemci’ye şükranlarımızı sunuyoruz. Bu şampiyonlukta büyük katkıları var” dedi. (HABER: İLKER YİYEN)

  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner146